Gibraltar 0-7 Polska

Reprezentacja Polski rozgromiła w Faro piłkarzy z Gibraltaru w ramach pierwszego meczu eliminacyjnego do mistrzostw europy 2016. Podopieczni Adama Nawałki zwyciężyli 7-0, ale większość goli zdobyli dopiero w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się: Robert Lewandowski (czterokrotnie), Kamil Grosicki (dwukrotnie) oraz Łukasz Szukała.

Pierwsze minuty należały do reprezentantów Polski, lecz ich dominacja w środku pola na razie na niewiele się zdawała. Dopiero w 9. minucie pod bramką Gibraltaru zrobiło się groźnie. Z daleka swojego gola szukał Arkadiusz Milik, ale jego próba po rykoszecie od jednego z obrońców przeleciała obok słupka. Chwilę potem po rzucie rożnym bardzo niebezpiecznie główkował Kamil Glik i z najwyższym trudem piłki ponad poprzeczkę wybił Jordan Perez. W 11. minucie gry Polacy wyszli na upragnione prowadzenie. Kamil Grosiki dostał podanie przed szesnastką rywala, zdecydował się na płaski strzał, który po lekkim odbiciu się od jednego z przeciwników zatrzepotał w siatce. Kwadrans po rozpoczęciu gry ten sam zawodnik mógł zdobyć swojego drugiego gola, jednak tym razem golkiper Gibraltaru okazał się lepszy w pojedynku sam na sam. W 22. minucie niefaworyzowani piłkarze oddali bardzo niebezpiecznie uderzenie za sprawą Briana Pereza, którego próba nieznacznie poszybowała nad celem. Przez kolejne minuty na placu gry nie działo się zbyt wiele. Podopieczni Adama Nawałki, jakby zadowoleni ze skromnego prowadzenia, zaprzestali zdecydowanych ataków, a słabo zorganizowani w ofensywnie rywale także nie potrafili szybko przedostać się pod pole karne Wojciecha Szczęsnego.

Zaraz po zmianie stron prowadzenie Polaków podwyższył Kamil Grosicki. Pomocnik Rennes wyszedł do szybkiej kontry rozpoczętej przez Arkadiusza Milika i Macieja Rybusa, wpadł w szesnastkę Gibraltaru, tam ograł dwójkę obrońców i spokojnie posłał piłkę do siatki. Za kilkadziesiąt sekund trzecie trafienie dla gości zanotował Robert Lewandowski. Snajper "biało-czerwonych" wykończył dośrodkowanie ze skrzydła i celną główką nie dał szans Jordanowi Perezowi. W 54. minucie ten sam zawodnik raz jeszcze zaskoczył bramkarza gospodarzy. Tym razem zawodnik Bayernu dostał podanie z lewej strony, spokojnie ustawił sobie futbolówkę i płaskim uderzeniem zaskoczył Pereza. Chwilę potem z dystansu szczęścia spróbował Grzegorz Krychowiak i nie po raz pierwszy skutecznyą interwencją popisał się golkiper w żółtym trykocie. Po niespełna godzinie gry swojego pierwszego gola dla reprezentacji zdobył Łukasz Szukała. Obrońca polskiej drużny najwyżej wyskoczył w polu karnym po wrzutce z rzutu wolnego od Mateusza Klicha i spokojnie umieścił piłkę w bramce. W 66. minucie Maciej Rybus pobiegł środkiem pola, po czym nieatakowany postanowił mocnym strzałem zaskoczyć Pereza, ale tym razem zespół Gibraltaru uratował słupek. Siedem minut później w doskonałej sytuacji znalazł się Waldemar Sobota, którego uderzenie z linii bramkowej wybił David Artell. Tuż przed końcem spotkania kolejnego gola zdobył Robert Lewandowski. Piłkarz Bayernu w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał Pereza, zdobywając tym samym hat-tricka. Tego wieczoru to jednak nie był koniec popisów tego gracza. W doliczonym czasie gry "Lewy" z ostrego kąta po raz czwarty zmusił Jordana Pereza do wyciągnięcia piłki z siatki.

0-1 Grosicki 11
0-2 Grosicki 48
0-3 Lewandowski 50
0-4 Lewandowski 54
0-5 Szukała 58
0-6 Lewandowski 86
0-7 Lewandowski 90

Gibraltar: 1. Jordan Perez - 2. Scott Wiseman, 6. Roy Chipolina, 4. David Artell (88, 19. Aaron Payas), 3. Joseph Chipolina - 7. Lee Casciaro (63, 15. Adam Priestley), 5. Ryan Casciaro, 8. Rafa Bado (46, 11. Jake Gosling), 10. Liam Walker, 16. Brian Perez - 9. Kyle Casciaro.

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 17. Paweł Olkowski, 4. Łukasz Szukała, 15. Kamil Glik, 14. Jakub Wawrzyniak - 11. Kamil Grosicki (78, 19. Filip Starzyński), 10. Mateusz Klich (71, 16. Krzysztof Mączyński), 8. Grzegorz Krychowiak, 7. Arkadiusz Milik (71, 5. Waldemar Sobota), 13. Maciej Rybus - 9. Robert Lewandowski.