REKLAMA

Kącik kolekcjonera: Pamiątki motocyklowe WKS Legja (38)

Dariusz Chojnacki, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Poniżej prezentujemy pamiątki wydane przez Sekcję Motocyklową WKS Legja Warszawa. Tym razem są to przedmioty wydane po 1945 roku. Jak widać zaraz po zakończeniu wojny Sekcja Motocyklowa Legii zaczęła prężnie działać.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub sugestie co do prowadzonego Kącika Kolekcjonera proszę o kontakt na adres: darek.chojnacki@legionisci.com.

Plakietki (medaliony) z dwóch kolejnych rajdów motocyklowych organizowanym przez WKS "Legja" o nazwie "Pierwszy Krok Motocyklowy". Rajdy te odbyły się 10 kwietnia 1949 roku oraz 16 kwietnia 1950 roku. W rajdzie, którym Sekcja Motorowa Legii otwierał sezon, brali udział również motocykliści nie stowarzyszeni.

Przed wojną rajd ten odbywał się na trasie Warszawa – Mińsk – Otwock - Warszawa o długości 100 km, brak jest informacji o powojennej trasie rajdu. Wiadomo jedynie, że rok wcześniej, 11 kwietnia 1948 roku start rajdu znajdował się w Warszawie na placu Wilsona.

fot. Dariusz Chojnacki

fot. Dariusz Chojnacki

Pamiątkowy puchar z 1949 roku: I Nagroda, Zakończenie sezonu, W.K.S. Legja 16.X.49, Kl. 250 cm.

fot. Dariusz Chojnacki
fot. Dariusz Chojnacki


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.