CLJ: Legia 9-0 Stal Rzeszów

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Drużyna juniorów starszych rozgromiła 6. drużynę w tabeli CLJ, Stal Rzeszów, wygrywając aż 9-0, co jest najwyższym wynikiem w całym sezonie. Legioniści błyskawicznie objęli prowadzenie i powiększali je do końca meczu. Zabłysnął Michał Trąbka, który do 2 goli dołożył 4 asysty, dwa gole zdobył też Konrad Michalak, a po jednym Arek Górka, Wojciech Kochański i Szymon Babiarz. Dzięki korzystnym wynikom Legia ma już 6 p. przewagi nad wiceliderem.

Legia 96/7 9-0 (5-0) Stal Rzeszów 96/7
1-0 3 min. Michał Trąbka (as. Konrad Michalak)
2-0 16 min. Konrad Michalak (as. Michał Trąbka)
3-0 26 min. Arkadiusz Górka
4-0 40 min. Konrad Michalak (as. Michał Trąbka)
5-0 41 min. Michał Trąbka
6-0 48 min. Wojciech Kochański (gł., as. Michał Trąbka)
7-0 50 min. Sylwester Szymański
8-0 76 min. Szymon Babiarz (as. Maciej Wojczuk)
9-0 90 min. Sylwester Szymański (as. Michał Trąbka)

Legia: Leleń - Rakowski, Kochański, Najemski, Hołownia [98](55' Gapczyński) - Nawotka (46'Szymański), Górka, Karbowy (69' Babiarz), Trąbka, Michalak, Suchanek (63' Wojczuk)
Rezerwa: Bąbel [98], Skowron, Więdłocha
Trener: Piotr Kobierecki

Drużyna Stali na początku rundy spisywała się bardzo dobrze i zajmowała pozycję w czubie tabeli CLJ. Choć skuteczność była problemem graczy z Rzeszowa, nie tracili również zbyt wielu bramek - raptem 14 w 13 meczach (tylko dwójka liderów mogła pochwalić się lepszą defensywą). W tej sytuacji ważne było, by przełamać szyki defensywne rywala i zdobyć gola jak najszybciej. Zadanie to udało się wykonać perfekcyjnie w ciągu 2,5 minuty - dwójkowa akcja Michała Trąbki i Konrada Michalaka - jedna z wielu w tym meczu - dała legionistom prowadzenie. Rzeszowianie próbowali nawiązać walkę, ale gdy tuż przed przerwą zainkasowali czwarte i piąte trafienie, stracili nadzieję na dobry wynik. Druga połowa zaczęła się od jeszcze mocniejszego uderzenia - błyskawiczne trafienia Kochańskiego i Szymańskiego rozbiły jakąkolwiek planowaną na drugie 45 minut koncepcję gry gości. Co prawda nasi gracze nieco zbyt mocno zaczęli skupiać się na indywidualnych popisach, ale z dobrej strony pokazali się wtedy gracze wprowadzeni z ławki - po akcji dawno niewidzianego na boisku Macieja Wojczuka na 8-0 strzelił Szymon Babiarz, a po kilku minutach sam Wojczuk - niestety, arbiter dopatrzył się spalonego mimo protestów naszych graczy. Na 9-0 strzelił w doliczonym czasie gry inny z rezerwowych Sylwester Szymański.

Drużyna juniorów starszych prowadzi z tabeli z 6-punktową przewagą nad Jagiellonią Białystok i mającą w końcówce korzystny terminarz Polonią Warszawa, ale przed legionistami jeszcze trzy mecze ze ścisłą czołówką tabeli - Jagiellonią, GKS Bełchatów i Wisłą Kraków.