Ajax Amsterdam
REKLAMA

Ajax zadowolony z losowania

Woytek, źródło: ajax.nl - Wiadomość archiwalna

- Moja pierwsza reakcja była taka, że losowanie mogło być o wiele trudniejsze - powiedział tuż po losowaniu Frank de Boer, trener Ajaxu Amsderdam. - To dobre losowanie. Nie będzie to łatwy dwumecz, ale mamy spore szanse by awansować - dodał kapitan Ajaxu Niklas Moisander.

Frank de Boer: Nie śledzę dokładnie polskiej ligi, więc nie mam dokładnej wiedzy i nie wiem jak silną drużyną jest Legia. Nasi trenerzy na pewno dowiedzą się wszystkiego na temat Legii, skorzystamy też z pomocy Arka Milika, który bez wątpienia może nam przybliżyć rywala.
Słyszałem, że będziemy grali na pustym stadionie... jeżeli tak się stanie, to będzie to bardzo przykre. Zdecydowanie więcej jest przyjemności, gdy gra się przy pełnych trybunach, choć oczywiście na wyjazdach niemal wszyscy są przeciwko nam. Na pustym stadionie nie ma żadnej atmosfery. Ja jednak tego nie zmienię. Jeśli spojrzeć na to jakiego rywala mogliśmy trafić z tego koszyka, to uważam, że jest to dla nas dobre losowanie.

Niklas Moisander: To dobre losowanie. Nie będzie to łatwy dwumecz, ale mamy spore szanse by awansować. Arek mówił, że Legia to dobra fizycznie drużyna, z kilkoma zagranicznymi piłkarzami. Wiem, że wyjazdowy mecz zostanie rozegrany bez publiczności. To może być nasza przewaga, ale to psuje całą zabawę. Wolę grać przy pełnym stadionie.

Celtic wyraźnie przegrał z Legią i to sporo mówi o poziomie naszego rywala. To może być niewygodny rywal - podobnie jak 2 lata temu Steaua Bukareszt. Ponieważ w ostatnich trzech latach odpadaliśmy w 1/16 finału Ligi Europy, teraz bardzo chcemy wygrać i awansować jak najdalej. Dla naszej młodej, utalentowanej drużyny bardzo ważna jest gra w europejskich pucharach. Myślę, że jesteśmy na to gotowi, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że poziom w Lidze Europy jest wysoki.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.