Bogusław Leśnodorski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Leśnodorski: Jesteśmy faworytem

Woytek, źródło: PolsatSport.pl - Wiadomość archiwalna

- Kto jest faworytem? Wydaje mi się, że my. Oczywiście gdyby patrzeć tylko i wyłącznie na dokonania i siłę ligi, to wydaje się, że Ajax. Jednak na sam koniec na boisku gra jedenastu zawodników i nasi na pewno nie są gorsi - powiedział po losowaniu Bogusław Leśnodorski.

- Jest to dobre losowanie. Ajax jest wielką marką, która dziś nie jest na szczycie swoich możliwości. To nie jest ten klub, który wygrywał wszystkie największe rozgrywki. Absolutnie w naszym zasięgu. My na razie nastawiamy się na dwa dobre mecze i zrobimy wszystko by je wygrać i przejść do kolejnej rundy. Teraz nie ma słabych drużyn, więc z każdym byłoby trudno. Jesteśmy dobrej myśli. Nie miałem typów na kogo chciałem trafić, ale wiedziałem, że najtrudniej będzie z zespołami hiszpańskimi i niemieckimi - dodał prezes stołecznego klubu.

- Arek Milik bardzo dobrze sobie radzi w Ajaxie, kibicuję mu jak gra w kadrze a w tym dwumeczu zrobimy wszystko żeby nie miał okazji do pokazania swoich umiejętności.- Wiemy, że tracimy atut własnego boiska, ale drugi mecz gramy u siebie - zobaczymy. Musimy przestać o tym myśleć i jak najlepiej przygotować się do wiosny. Możemy być jeszcze sporo lepsi. Ważne żeby w kolejnych latach utrzymać stosunkowo wysoki poziom i mieć poczucie, że klub się rozwija w każdym sezonie. Punktów do rankingu jeszcze dużo nie mamy, choć udało się zrobić skok o kilkadziesiąt pozycji. Dużo lepiej by to wyglądało - i to jest nasz cel - żeby jeszcze ze 2-3 polskie drużyny regularnie grały w tych rozgrywkach i żeby podchodzić do rund kwalifikacyjnych z większą dozą komfortu i trafiać na drużyny, które przynajmniej teoretycznie powinny być słabsze - uważa Leśnodorski.

Wypowiedź prezesa Legii możecie posłuchać tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.