Henning Berg - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Henning Berg o przedłużeniu umowy

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Jestem w Warszawie szczęśliwy. To dobre miejsce do pracy. Pracuję tutaj z dobrymi ludźmi i piłkarzami. Wszyscy stanowią jedność. Poza tym Legia to klub z ambicjami. To odpowiednie środowisko dla trenera. Przez ostatni czas zmieniliśmy dużo odnośnie naszej gry. Dla mnie chęć dalszej pracy była oczywista. Nie zastanawiałem się ani chwili czy przedłużyć umowę - powiedział Henning Berg, który w środę podpisał nowy kontrakt z mistrzami Polski.

- Chcemy być zespołem, który zdominuje rozgrywki ekstraklasy. Oczywiście chcemy także odnosić sukcesy w Pucharze Polski. Ostatnio prawie udało nam się zakwalifikować do Ligi Mistrzów, ale została nam jedynie rywalizacja w Lidze Europy, w której radzimy sobie bardzo dobrze. Teraz przed nami znakomita okazja, żeby zmierzyć się z tak fantastycznym zespołem jak Ajax Amsterdam. To kolejny krok w naszym rozwoju. Czekamy z niecierpliwością na przyszłość - powiedział na konferencji prasowej Berg.

Norweg stara się uczyć języka polskiego, choć przyznaje, że sprawia mu to problemy. - Chciałbym uczyć się języka polskiego szybciej. Wciąż biorę lekcje, ale wygląda na to, że nie jestem najlepszym uczniem. Nie czuję się dobrze mówiąc w tym języku, ale rozumiem już dużo słów. Najważniejsze jest to, aby dobrze porozumiewać się podczas meczów i treningów. Nie jestem jeszcze gotowy, żeby mówić po polsku na konferencjach prasowych - kontynuuje trener Legii Warszawa.

Jeden z dziennikarzy zapytał trenera, czy Berg będzie dla Legii tym, kim Moyes dla Evertonu, który pracował w tym zespole przez kilkanaście lat. - Everton to klub, który nie miał szansy na wygrywanie Premier League co roku. Oczywiście istnieje szansa na to, abym został tutaj jeszcze dłużej niż zakłada umowa. Obecnie praca trenera jest bardzo dynamiczna. Nie wiem, jaka będzie przyszłość. W klubach często dochodzi do zmian na stanowisku szkoleniowca. Dla mnie najważniejsi są ludzie, z którymi pracuję, zaczynając od piłkarzy, a kończąc na skautach Legii. Bardzo ważnym jest, aby wszyscy się ze sobą dogadywali. Trzeba obierać ten sam kierunek i wspólnie do niego dążyć. Nasz zespół jest na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Dla mnie chęć dalszej pracy tutaj jest czymś oczywistym. Nie mogę jednak planować swojej przyszłości tutaj na kolejne 10 lat. W futbolu to niemożliwe - mówi Hennig Berg.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.