Młodzież: Legia 99 1-0 Polonia 99 (akt.)

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W 4. kolejce mazowieckiej Ekstraligi U-16 Legia 99 zmierzyła się w pojedynku derbowym z Polonią. Mecz był twardy, zacięty, ale nieco więcej klarownych okazji bramkowych stworzyli sobie legioniści, którzy w 51. minucie meczu zdobyli gola za sprawą Mateusza Olejarki. Lewoskrzydłowy odebrał piłkę jednemu z obrońców i nie dał szans golkiperowi Polonii. Po 4 kolejkach Legia prowadzi w tabeli z kompletem punktów, Polonia jest szósta z dorobkiem 3 "oczek".

W meczu piątkowym, CWKS Legia '03 pokonał 6-0 Bór Regut.

Legia 99 1-0 (0-0) Polonia 99
1-0 51 min. Mateusz Olejarka b.a.

Legia: Wróblewski - Romański (72' Janicki), Bondarenko, Potrzebowski (41' Pietrzyk), Knap - Wojtysiak (41' Olejarka), Sinior [00], Rymek, Agnyziak (48' Praszelik [00]), Majda (61' Neuman [00]) - Szwed Ż [00]. Rezerwa: Majecki
Trener: Piotr Zasada, Kacper Marzec

Polonia: Reszczyński (CZ 78') - Sawicki, Jóźwicki, Podgórski (71' Woszczyło), Kamiński (79' Kotlarz) - Zajączkowski (52' Kluczyński), Sołoducha Ż, Zuchora (64' Paszkowski), Bolmowski (52' Kołodziejski) - Włodek Ż (56' Abul), Augustyniak (71' Odoliński)
Trener: Michał Maliszewski

Jak każde spotkanie derbowe, dzisiejszy mecz mocno mobilizował zawodników obu drużyn. Legioniści, 4 dni po Zniczu walczyła z kolejnym przeciwnikiem który był zdecydowany wykazać swój prymat w Warszawie i odrobić straty do czołówki tabeli. Goście próbowali przejąć piłkę i szybko przenieść akcję pod bramkę Legii. Najbliżej powodzenia byli w 20. minucie, ale napastnika Polonii uprzedził w ostatniej chwili Tomek Wróblewski. Legioniści trzy razy niepokoili Marka Reszczyńskiego, ale bezskutecznie. Przez większość czasu mieli problemy z przedarciem się środkiem pola, a o skrzydłach nie zawsze pamiętali. W końcówce pierwszej odsłony w ogromnym zamieszaniu podbramkowym piłkę kopnęło kilka osób, ale Reszczyński zbił uderzenie z najbliższej odległości na róg.
Po przerwie obraz gry nie uległ zasadniczym zmianom. Goście wrzucali sporo niebezpiecznych piłek w pole karne Legii, ale tam ich działania uprzedzał Wróblewski, zaś z pozostałymi zagrożeniami radzili sobie obrońcy, w szczególności dobrze dysponowany Mateusz Bondarenko. Legioniści wyprowadzali z kolei ataki z początku bardzo sprawnie, ale ostatnie podanie lub strzał były dalekie od doskonałości. W 51. minucie Olejarka przechwycił piłkę i sprytnie golkipera trafiając do siatki. Poloniści z kolei minimalnie spudłowali z odległości 30 m. Następnie zdobyli gola, ale ze spalonego, a wprowadzonego po 50 minutach, groźnego Mateusza Kluczyńskiego parokrotnie musiał uprzedzać w pobliżu pola karnego Pietrzyk i Bondarenko. Po kilku zmianach gra nieco się otworzyła. W końcowym kwadransie kilka doskonałych sytuacji zmarnowali z kolei legioniści: Szwed nie sięgnął wrzutki Neumana, a w 70. minucie trafił w słupek. Mateusz Praszelik z 6 metrów minimalnie spudłował, a Neuman w dogodnej sytuacji zamiast strzelić, podał niezbyt dokładnie - Olejarka uderzył nad bramką. W 78. minucie Reszczyński ostro sfaulował wychodzącego na czystą pozycję, dobrze dziś dysponowanego Bartosza Rymka i musiał opuścić boisko z czerwoną kartką. W 10-tkę, mimo rozpaczliwych prób, poloniści nie mieli szans na zmianę rezultatu, a legioniści odnieśli zasłużone zwycięstwo.

CWKS Legia 03 6-0 (3-0) Bór Regut 02
1-0 1 min. Oliwier Marczuk (po ind. akcji)
2-0 Mateusz Sidor (as. Oliwier Marczuk z rzutu rożnego)
3-0 Dawid Papazjan (as. Teodor Skórski)
4-0 31 min. Oliwier Marczuk (as. Teodor Skórski)
5-0 Teodor Skórski (as. Dawid Papazjan)
6-0 Dawid Papazjan (as. Oliwier Marczuk)

CWKS Legia: Cetlin - Antoni Sidor [04], Mateusz Sidor, Długołęcki - Sienicki, Marczuk, Papazjan, Skwirtniański - Teodor Skórski oraz: Wolski, Wiśniewski, Ignacy Skórski [04]. Nie weszli: Zalega, Rozbiewski [04]

Dzisiejszy przeciwnik wygrał do tej pory 2 z 3 spotkań i był dużą zagadką. Po 58 sekundach gry legioniści już jednak oprowadzili i byli na dobrych torach, by "pomścić" zeszłotygodniową porażkę z SEMPem. Do przerwy było 3-0 i wiadomo było, że trzy punkty są bardzo blisko. Druga odsłona zaczęła się podobnie, gdyż po ...58 sekundach na listę strzelców ponownie wpisał się Marczuk. Dobra współpraca w grze ofensywnej zaowocowała dwoma kolejnymi trafieniami. Gości 5-krotnie ratowały również słupki i poprzeczki.

Za tydzień mecz wyjazdowy w Miętnem. W tabeli z kompletem 9 punktów prowadzi Football Talents, a CWKS zajmuje 2. miejsce.