Młode Wilki 2001 kontra Polonia - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: remisowa niedziela

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy młodsi Legii w meczu na szczycie ligi makroregionalnej zremisowali 0-0 z Jagiellonią i.. spadli na 4. miejsce w tabeli. Legia 2001 zremisowała 1-1 z Polonią. CWKS Legia 2003 pokonała 2-1 lidera Football Talents '02 i objęła prowadzenie w swojej grupie II LO. Drugi zespół uległ za to Hutnikowi Warszawa. Legia 2003 zakończyła międzynarodowy turniej Naki Cup bez straty gola, ale.. na 5. miejscu.

Legia 98 0–0 Jagiellonia Białystok 98

Legia: Bąbel – Klimala, Żyro, Wiszorowski, Stec - Szymański, Sobczyk (75' Piątek), Waniek, Cichocki (58' Olszewski), Aftyka (65' Martynek) - Napora.

Polonia Warszawa 01 1-1 Legia 01
0-1 18 min. Konrad Szałek (as. Wiktor Preuss)
1-1 30 min. Marek Kwiatkowski (rzut karny)

Strzały: Polonia 4 (3) - Legia 13 (7)

Legia: Okrasa - Cichocki, Lorenc, Szyszkowski, Konik - Preuss, Łakomy, Szałek [02] (55' Peda[02]), Muniak, Szabłowski [02] (36' Majewski [02]) - Duczek

Mecz zapowiadał się niezwykle interesująco, raz z uwagi na niezłą postawę Polonii prezentowaną w niektórych meczach obecnej rundy, a dwa - biorąc pod uwagę problemy ze składem trenera Różyckiego, który miał do dyspozycji... ośmiu graczy z pola. Braki uzupełniono graczami z młodszego rocznika, ale jak pokazały pierwsze minuty meczu, pojedynek zapowiadał się na bardzo zacięty. W 8. minucie meczu Wiktor Preuss trafił w poprzeczkę, a dwie minuty później po dograniu Kamila Szabłowskiego sam na sam z golkiperem "Czarnych Koszul" znalazł się Sebastian Duczek, któremu zabrakło już rozpędu, by zaskoczyć swojego rywala. W 18. minucie po akcji Preussa Konrad Szałek zmylił zwodem obrońcę Polonii i zdobył prowadzenie dla Młodych Wilków. Od tego momentu legioniści uzyskali przewagę w polu, ale paradoksalnie nie przełożyło się to na żadne okazje bramkowe. Po pół godzinie gry podanie przed polem karnym Legii otrzymał zupełnie niekryty Marek Kwiatkowski; Paweł Okrasa obronił jego strzał, ale próbujący dobijać Boreczek padł w polu karnym w starciu z naszym bramkarzem, co zakończyło się rzutem karnym. Pomocnik gospodarzy trafił po ręce naszego bramkarza i wyrównał na 1-1.

Druga odsłona stała pod znakiem twardej walki - poloniści odzyskali rezon i zacięcie walczyli o każdą piłkę, ale Paweł Okrasa był praktycznie bezrobotny. Działo się za to pod bramką KSP - w dogodnej sytuacji obok słupka strzelił Duczek, a chwilę później pojedynek z napastnikiem Legii wygrał Jakub Piskorz, golkiper Polonii. Po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Mieszko Lorenc, a dobitka głową Duczka z trzech metrów została obroniona. W 45. minucie Preuss uderzył z dystansu niecelnie. Po kwadransie gry dwie okazje miała Polonia, ale w obu przypadkach dobrze zachowali się obrońcy, łapiąc napastnika KSP na spalonym. Dwukrotnie bardzo blisko zdobycia bramki był Łukasz Łakomy - najpierw trafił w słupek, a następnie jego groźne uderzenie z 16 m wybił na róg Piskorz. W 68. minucie Franek Majewski prostopadłym podaniem wyprowadził sam na sam z bramkarzem Łakomego, jednak przy próbie mijania bramkarza naszemu pomocnikowi zabrakło szczęścia. Uderzenie Preussa z wolnego w doliczonym czasie gry nie zaskoczyło bramkarza i mecz zakończył się podziałem punktów.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Turniej "Naki Cup" (rocznik 2003)

Legioniści z rocznika 2003 wspomagani przez kilku młodszych kolegów rozegrali stosunkowo udany turniej w Olsztynie. Nie przegrali ani jednego meczu, nie stracili ani jednej bramki - niezbyt duża ilość strzelonych bramek spowodowała jednak brak awansu do półfinału. W meczu o 5. miejsce podopieczni Dariusza Rolaka znowu zagrali "na zero" z tyłu ale dzięki golowi Kuby Kowalskiego pokonali 1-0 Dolcan.

Skład Legii: Klan - Wysocki, Szewczyk, Ślusarczyk, Wiater, Bindulski [04], Arkuszewski [04], Rowicki, Derlatka, Kowalski, Rycaj [04] + 2 graczy testowanych.

Wyniki meczów Legii:
Legia 0-0 Jagiellonia
Legia 0-0 Olimpią Elbląg
Legia 1-0 Naki Olsztyn (gol: gracz testowany)
Legia 2-0 Athletic Kaliningrad (Rycaj, gracz testowany)
Legia 1-0 Lechia (gracz testowany)
Legia 0-0 Grom Brodnica
o 5. miejsce:
Legia 1-0 Dolcan (Kowalski)

Finały wojewódzkie turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" (rocznik 2003):

Graczom CWKS Legia 2003 nie udało się wykorzystać szansy zagrania na Stadionie Narodowym przed finałem Pucharu Polski. Druga drużyna wygrała z 3-0 OKS Otwock i zremisowała z 1:1 MOSiR Mińsk Mazowiecki i Varsovią I, zajmując 2. miejsce w grupie. Pierwsza drużyna odniosła zwycięstwa 7-0 z Varsovią II i 6-0 z SP 124 i awansowała do ćwierćfinału. Tam podopieczni Łukasza Winka spotkali się z Varsovią I. W regulaminowym czasie gry bramki nie wpadały (a i nie zabrakło kontrowersji, gdy gracz drużyny przeciwnej ukarany czerwoną kartką... powrócił na boisko, co być może zakończyłoby się walkowerem jak proponowali organizatorzy, ale trener CWKS postanowił pozostawić sprawę jej rozstrzygnięciu boiskowemu). W serii rzutów karnych skuteczniejsi byli gracze z Międzyparkowej i to oni wywalczyli awans do półfinału.

CWKS Legia 03 U-13 2-1 (1-0) Football Talents 02
1-0 26 min. Oliwier Marczuk (z dystansu)
1-1 40 min. Jakub Głuchowski
2-1 42 min. Jan Sienicki (głową, as. Filip Wolski)

CWKS Legia: Kucharski, Dutczak - A. Sidor [04], M. Sidor, Grygorczuk, Długołęcki, Marczuk, Papazjan, Skwirtniański, Wolski, Sienicki

MKS Hutnik Warszawa 03 3-1 (2-0) CWKS Legia 03/4 U-12
1-0 18 min. Maksymilian Czyżewski
2-0 33 min. Maksymilian Czyżewski