Młode Wilki 2001 kontra Znicz Pruszków - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi mimo mocno okrojonego i po części odmłodzonego składu pewnie poradzili sobie w Rzeszowie, wygrywając ze Stalą 3-0. Legia 2001 poradziła sobie nie gorzej odnosząc zwycięstwo 2-0 nad Zniczem Pruszków i utrzymując prowadzeni w tabeli mazowieckiej Ekstraligi. Słabiej poszło graczom CWKS Legia 2003 którzy ulegli SEMP-owi Ursynów II '02.

CLJ: Stal Rzeszów 96/7 0-3 (0-1) Legia 96/7
Gole:
0-1 17 min. Kajetan Ochalik (gol samobójczy, as. Michał Suchanek)
0-2 48 min. Marcel Stec (as. Tomasz Nawotka)
0-3 78 min. Aleksander Karbowiak (z dystansu)

Legia: Leleń - Klimala [98], Kochański, Najemski, Gapczyński - Karbowiak (81' Ostrowski [98]), Szrek, Martynek [98](46' Stec [98]), Nawotka, Suchanek - Napora [98] (79' Piątek [98])

Legia 01 2-0 (0-0) Znicz Pruszków 01
Gole:
1-0 39 min. Mieszko Lorenc (dob. strz. Stanisława Muniaka)
2-0 65 min. Stanisław Muniak (z dystansu, b.a.)

Strzały (celne): Legia 21 (11) - Znicz 2 (0)

Legia: Okrasa - Goliński (68' Cichocki), Lorenc, Szyszkowski, Konik - Lisowski (59' Preuss), Łakomy, Krasa, Muniak, Matuszewski - Duczek (47' Anusik)

Legioniści w poprzednim meczu ze Zniczem musieli walczyć do ostatnich minut o korzystny rezultat. Goście tym razem zagrali ustawieni bardziej defensywnie, ale bardzo aktywną obroną starali się doprowadzić do odbioru i szybkiego wyprowadzenia piłki. W pierwszej połowie udało się to dwukrotnie, i tylko słabej skuteczności pruszkowian (Ćwikowski) możemy zawdzięczać,że zakończyło się bez utraty gola. To samo można jednak powiedzieć o wykorzystywaniu sytuacji przez graczy Legii (Matuszewski spudłował z bliska, a Lorenc główkował w poprzeczkę). Warto wspomnieć, że w Zniczu wystąpiło dwóch byłych graczy Legii - bramkarz Adam Kaniewski i pomocnik Radek Graczyk. Mecz był zacięty, ale z minuty na minutę do głosu coraz częściej dochodzili legioniści. Prowadzenie dla Legii zdobył w końcu Mieszko Lorenc, dobijając po rzucie rożnym uderzenie Stasia Muniaka. Goście mimo wielu prób, nie zdołali w tej połowie poważniej zagrozić bramce Pawła Okrasy. Legia kilkakrotnie oddawała strzały (Łakomy dwukrotnie, Preuss i powracający do gry po długiej przerwie Maciej Anusik), a gola zdobyła w 65. minucie. Po kolejnym rzucie różnym piłkę próbował wybić głową jeden z obrońców, a linii pola karnego pięknym półwolejem popisał się Muniak, podwyższając na 2-0. W końcówce wynik mógł jeszcze podwyższyć Konrad Matuszewski, ale trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Legia odniosła zasłużone zwycięstwo, choć wbrew temu, co mogłaby sugerować statystyka strzałów, Znicz był stosunkowo wymagającym rywalem.

CWKS Legia 03 0-4 SEMP Ursynów II 02