Młode Wilki 1999 (na zdjęciu Kacper Pietrzyk) kontra Znicz Pruszków - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze niedzielne

Juniorzy młodsi pokonali 6-1 GKS Bełchatów, ale do prowadzącej Jagiellonii, z którą grają w najbliższej kolejce, wciąż tracą 5 punktów. Legia 99 pokonała 2-0 Znicz mimo gry w "10" przez ponad 25 minut, a gracze o rok młodsi pokonali 3-1 Escolę Varsovia. Legia 2002 w meczu na szczycie wygrała 2-0 ze Świtem, a Legia '03 pokonała wysoko Bug Wyszków. CWKS Legia 2003 pokonał 3-2 SF II Wilanów,a Legia 2005 odniosła zwycięstwo 9-4 na Victorią Sulejówek.

Legia 98 6-1 (2-1) GKS Bełchatów 98
0-1 19 min. Marcin Lewicki
1-1 26 min. Grzegorz Aftyka (as. Mateusz Leleno)
2-1 32 min. Miłosz Szczepański (as. Patryk Czarnowski)
3-1 45 min. Sebastian Majchrzak (gol samobójczy)
4-1 63 min. Grzegorz Aftyka (as. Mateusz Leleno)
5-1 65 min. Grzegorz Aftyka
6-1 76 min. Jacek Majda (as. Olaf Martynek)

Legia: Bąbel - Majewski, Żyro, Wiszorowski (65' Ostrowski), Hołownia (50' Stec) - Leleno, Szymański (61' Piątek), Sobczyk, Szczepański, Aftyka (65' Martynek) - Czarnowski (61' Majda [99])

Na 4 kolejki przed końcem rundy rewanżowej, po pechowym remisie z Polonią legioniści nie mogli już liczyć jedynie na swoje umiejętności, ale również na korzystne wyniki w meczach bezpośrednich przeciwników. Mecz z Bełchatowem był krokiem w dobrą stronę, choć zaczął się od bramki dla gości, po strzale z dystansu Mateusza Lewickiego. Legia po okresie "badania" przeciwnika przeszła do ofensywy, czego efektem były jeszcze przed przerwą gole zdobyte przez Mateusza Leleno i Miłosza Szczepańskiego. Po przerwie skutecznością popisał się będący w coraz lepszej formie Grzegorz Aftyka, a wynik na 6-1 ustalił pożyczony z rocznika 1999 Jacek Majda.
W tabeli rozgrywek prowadzi Jagiellonia, która po zwycięstwie nad Polonią ma nad nią 3 punkty przewagi. Legia jest na 3. miejscu, ze stratą 5 punktów, a najbliższy mecz rozegra właśnie w Białymstoku.

Legia 99 2-0 (0-0) Znicz Pruszków 99
1-0 10 min. Mateusz Olejarka (rzut karny po faulu na Mateuszu Szwedzie)
2-0 80+4 min. Bartosz Rymek (as. Oskar Wojtysiak)

Strzały (celne): Legia 17 (8) - Znicz 6 (3)

Legia: Wróblewski – Romański (71' Majda), Bondarenko, Pietrzyk (CZ – 57'), Olszewski – Kamiński, Sinior [00], Rymek – Wojtysiak, Szwed [00], Olejarka (58' Orlik). Rezerwa: Majecki, Szulc [00]

Znicz: Śmigielski - Wąchocki, Skowroński, Szulc Ż, Sokołowski - Podgórski Ż (76' Pamięta), Faliszewski (59' Krawczyk), Możdżonek (41' Imiołek), Małkiewicz (65' Płudowski), Nierobisz Ż(79' Skrzyński) - Karolak (72' Papiernik)
Rezerwa: Kalinowski (br)

Po pierwszym, niezwykle zaciętym meczu w Pruszkowie jasne było, że rewanż będzie jedntym z kluczowych pojedynków dla układu w tabeli. Zawodnicy obu zespołów znają się doskonale chociażby z meczów kadry Mazowsza, a w 18 meczowej gości znalazło się aż 6 byłych graczy Legii (Śmigielski, Szulc, Faliszewski, Możdżonek, Skrzyński i Kalinowski). Legia zaczęła od mocnego akcentu i szybko objęła prowadzenie po rzucie karnym bardzo pewnie wykonanym przez Olejarkę. Gości tym razem nie forsowali tempa i liczyli na wyprowadzenie szybkiego ataku. Legioniści mieli przewagę, której jednak nie przekuwali na stuprocentowe okazje bramkowe, choć strzałów oddawali sporo. Ciekawiej pod obiema bramkami zrobiło się dopiero po przerwie. w 42. minucie Oskar Wojtysiak nie wykorzystał wymarzonej okazji sam na sam, zbyt nisko lobując Śmigielskiego. Zaraz potem z najbliższej odległości strzelał pod naciskiem obrońcy Szwed, minimalnie pudłując. W 57. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Kacper Pietrzyk i obraz meczu uległ zmianie - goście wyczuli swoją szansę i przesunęli się do przodu. Bardzo dobrych okazji dla gości nie wykorzystali Małkiewicz i Karolak; w odpowiedzi w boczną siatkę trafił Szwed. Z dystansu uderzali Papiernik (Znicz) i Majda (Legia).
Mimo wszystko, w ostatnim kwadransie obrona Legii była już w stanie zapobiec groźniejszym sytuacjom, a w doliczonym czasie gry, po ładnej trójkowej kontrze wynik na 2-0 ustalił Bartosz Rymek. Legia prowadzi w tabeli z 8 pkt. przewagi nad UKS Bródno i 9 pkt. nad Polonią oraz 12 pkt. nad Zniczem.

Trener Piotr Zasada o meczu: - Przystępując do meczu ze Zniczem wiedzieliśmy, że mecz będzie wymagał od nas nie tylko dyscypliny taktycznej ale również zaangażowania w walkę fizyczną – i tak też było. Mecz był zacięty i kosztował nas dużo sił. Cieszy nas nie tylko wygrana ale przede wszystkim okoliczności zdobycia trzech punktów. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana ale z przebiegu gry to my stworzyliśmy sobie więcej dogodnych sytuacji. W drugiej połowie mecz tak naprawdę rozpoczął się na nowo gdy w 58. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić nasz zawodnik. Znicz wzmocnił środek pola chcąc - jak sądzę - mieć kontrolę nad tą częścią boiska; my natomiast wiedząc, że grając o jednego mniej nie będziemy w stanie dominować, zmieniliśmy nasze działania ofensywne, co zaowocowało kilkoma groźnymi kontrami – a jedna z nich przyniosła rozstrzygającą bramkę.

Po meczu ze Zniczem należą się duże słowa uznania dla moich zawodników za to jak byliśmy zdyscyplinowani w defensywie przez cały mecz, że nie daliśmy się zepchnąć grając ponad 25’ o jednego mniej – takie sytuacje budują zespół. Grając w 10-ciu każdy z zawodników musiał dać z siebie 1% więcej i to przyniosło nam nie tylko utrzymanie korzystnego rezultatu ale również bramkę w doliczonym czasie gry.

Escola Varsovia 00 1-3 (0-2) Legia 00
0-1 12 min. Michał Mydlarz (as. Kacper Dziuba)
0-2 23 min. Kacper Dziuba (as. Bartosz Szulc)
1-2 40 min.
1-3 70+4 min. Mateusz Praszelik (as. Michał Mydlarz)

Legia: Białoruski - N. Zawistowski, Gładysz, Walukiewicz, Szulc - Mydlarz, Kłos, Praszelik - Dziuba, Wełniak, Sitek (50' Gierach [01])

Legioniści dość pewnie, szczególnie dobrze prezentując się w pierwszej połowie, pokonali solidną drużynę Escoli. Mimo sporych ubytków w składzie (tylko jeden rezerwowy, z młodszego rocznika) podopieczni Rafała Klimkowskiego utrzymywali inicjatywę przez całą pierwszą połowę. Po przerwie w poczynania legionistów wkradło się nieco nerwowości i chaosu, ale prowadzenie nie było w zasadzie ani na moment poważniej zagrożone.Legia prowadzi w tabeli, mając 1 mecz zaległy i 7 punktów przewagi nad Bronią Radom.

Tabela po 10 kolejkach:
1. Legia 27 p. 2. Broń Radom 20 p. 3. Znicz Pruszków 17 p. 4. Polonia Warszawa 15 p. 5. Escola Varsovia 13 p. 6. Kosa Konstancin 13 p.
strefa spadkowa: 7. SEMP Ursynów 7 p. 8. Pogoń Grodzisk Maz. 0 p.

Legia 02 2-0 (1-0) Świt Nowy Dwór Mazowiecki 02
1-0 25 min. Aleksander Stawiarz (as. Patryk Peda)
2-0 49 min. Aleksander Stawiarz (as. Sebastian Ignacak)

Strzały (celne): Legia 15 (5) - Świt 5 (1)

Legia: Klan [03] - Szabłowski, Peda, Kamiński, Ignacak (31-44' Toczyski) - Munik (56' Wysokiński), Szałek, Majewski (24-34' Wysokiński) - Stawiarz
Rezerwa: Katnaji (br), Skrzos, Rudnicki

Bug Wyszków 03 0-5 (0-1) Legia 03
0-1 10 min. Jakub Kowalski (as. Marcel Ślusarczyk)
0-2 31 min. Jakub Kowalski b.a.
0-3 32 min. Konrad Rowicki (as. Bartosz Ślendak)
0-4 40 min. Jan Bindulski (as. Bartosz Ślendak)
0-5 45 min. Konrad Rowicki (as. Filip Szewczyk)

Legia: Łada - Derlatka (Wiater), Szewczyk (Drabik [04]), Wysocki, Ślusarczyk - Ślendak, Bindulski [04], Rowicki - Kowalski