Młodzież: Pogoń Grodzisk 0-4 Legia 2000

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W zaległym meczu 8. kolejki mazowieckiej Ekstraligi U-15 Legia pokonała na wyjeździe 4-0 ostatnią w tabeli Pogoń Grodzisk. Już do przerwy zarysowała się przewaga graczy z Łazienkowskiej, podkreślona golami Szulca i Gładysza. Na początku drugiej odsłony padły kolejne trafienia, za sprawą Wełniaka i Sitka. Zwycięstwo daje legionistom 10-punktową przewagę nad drugą w tabeli Bronią Radom i niemal pewność końcowego tryumfu.

Pogoń Grodzisk Maz. 0-4 (0-2) Legia 2000
0-1 4 min. Bartosz Szulc b.a.
0-2 29 min. Michał Gładysz (karny po faulu na Mateuszu Praszeliku)
0-3 39 min. Kacper Wełniak (as. Dawid Kisły)
0-4 42 min. Maksymilian Sitek (as. Kacper Wełniak)

Strzały (celne) - II połowa: Pogoń 0 - Legia 11 (8)

Legia: Kossmann (61' Okrasa [01]) - N. Zawistowski (50' Mydlarz), Gładysz (50' Walukiewicz), Cichocki (36' Szyszkowski [01]), Kisły - Szulc (36' Matuszewski [01]), Kłos, Dziuba, Praszelik (50' Sinior), Sitek - Wełniak (50' Szwed)

Legia od pierwszych minut przejęła inicjatywę i błyskawicznie wyszła na prowadzenie. Gospodarze starali się nie "murować" swojego przedpola, ale mieli za to problemy z przedostaniem się pod bramkę Legii. Po przerwie legioniści zagrali aktywnie, ale nieskutecznie a niektórzy zbytnio skupili się na strzelaniu na bramkę zapominając nieco o grze zespołowej, stąd "tylko" dwubramkowy dorobek w tej odsłonie.