Drużyna MKS Varsovia podczas II turnieju o Puchar Lucjana Brychczego - fot. Fumen / Legionisci.com

Legia wygrywa II turniej o puchar Lucjana Brychczego

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dzisiaj na terenie Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ulicy Strumykowej 21 odbył się II turniej piłki nożnej o Puchar Lucjana Brychczego. W turnieju wzięło dziesięć zespołów złożonych z zawodników z rocznika 2008. Zwycięzcą rozgrywek została drużyna Legii Warszawa, która pokonała w finale Akademię Piłkarską Brychczy. Gościem honorowym turnieju był Pan Lucjan Brychczy.

Zdjęcia z turnieju - 16 zdjęć Fumena

Już od 9:00 rano trwały zmagania w dwóch grupach równolegle. W grupie A najlepsza okazała się drużyna Legii, która przeszła do fazy pucharowej bez porażki. Bardziej wyrównane boje toczyły się na boisku obok. Spotkania obfitowały w bramki oraz wiele emocji. Ostatecznie z pierwszego miejsca awansowali chłopcy z Akademii Piłkarskiej Brychczy minimalnie wyprzedzając Kosę Konstancin. Drugi zespół Legii Warszawa zajął w grupie ostatnią pozycję.
Następnie rozpoczęła się faza pucharowa oraz walka o poszczególne miejsca. Brązowy medal przypadł graczom Akademii Piłkarskiej Janusza Domaradzkiego. Natomiast w finale ekipa Legii, która w cuglach wygrała grupę A, nie dała szans podopiecznym AP Brychczy.

W gronie najlepszych graczy znalazło się dwóch legionistów. Najlepszym strzelcem turnieju został Daniel Wyrozumski, zaś najlepszym graczem zawodów wybrano Filipa Nieckarza. Najlepiej na bramce spisywał się Teodor Bartos ze Znicza Pruszków.

Po zakończeniu zawodów wręczono pamiątkowe puchary oraz medale. Nagrody wręczał m.in. Pan Lucjan Brychczy. SKLW ufundowało nagrody rzeczowe, a finaliści dostali zaproszenie na przyjęcie do pizzerii.

Półfinały
MKS Varsovia 1-1 Legionovia Legionowo (karne 4-3)
Znicz Pruszków 2-0 KS Raszyn
Legia Warszawa (A) 8-1 Kosa Konstancin
APJD 0-2 AP Brychczy

Mecz o 9. miejsce
Legia Warszawa (B) 1-3 FC Lesznowola

Mecz o 7. miejsce
Legionovia Legionowo 3-3 KS Raszyn (karne 6-7)

Mecz o 5. miejsce
MKS Varsovia 4-1 Znicz Pruszków

Mecz o 3. miejsce
Kosa Konstancin 0-2 APJD

Finał
Legia Warszawa (A) 5-0 AP Brychczy

Patroni turnieju: Lucjan Brychczy, SKLW, Biuro Podróży Latosfera, Manila Design, Hafcik, ABJ Sport, Apliflex, Bricoman, MAWI Sport oraz serwis Legionisci.com.