Statystyki meczu z Lechem

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu o Superpuchar Polski legioniści chcieli pokazać, że rozstrzygnięcia sezonu 2014/2015 były wypadkiem przy pracy. W Poznaniu okazało się jednak, że podopieczni Henninga Berga byli bezsilni wobec rywali. Piłkarze Lecha dominowali przez niemal cały mecz. Co ciekawe nie wskazują na to meczowe statystyki. Gdyby bazować tylko na nich, można dojść do wniosku, że widzowie zobaczyli wyrównany bój.

suma (1. połowa + 2. połowa)

Na zaciętą i wyrównaną walkę wskazuje statystyka oddanych strzałów. Zawodnicy obu drużyn po 9 razy uderzali w kierunku bramki rywali. Paradoksalnie legioniści częściej zagrażali bramce Jasmina Buricia w pierwszej połowie spotkania. W jej trakcie oddali 6 strzałów. W tym samym czasie gospodarze strzelali na bramkę Dusana Kuciaka 3 razy. Nie zmienia to faktu, że po pierwszych trzech kwadransach "Kolejorz" prowadził już 2-0.

Wśród legionistów próżno szukać zdecydowanego lidera klasyfikacji strzelów. Tylko Nemanja Nikolić oddał więcej niż jeden strzał. W wielu przypadkach nowy nabytek Legii był jednak osamotniony pod bramką rywali i nie miał zbyt dużych szans na zagrożenie bramce Jasmina Buricia.

Legia oddała mecz bez walki - do takiego wniosku można dojść do zapoznaniu się ze statystyką popełnionych fauli. "Wojskowi" przekroczyli przepisy 9 razy. Lechici na swoim koncie zapisali aż 20 przewinień.

Igor Lewczuk, Ondrej Duda i Ada Ryczkowski - trio legionistów w tym składzie najczęściej przekraczało przepisy w piątkowy wieczór. Każdy z wymienionych piłkarzy popełnił po 2 faule. Łącznie przewinienia na swoim koncie zapisało 6 graczy Legii.

Rywale najczęściej w nieprzepisowy sposób powstrzymywali Guilherme. Brazylijczyk w koszulce Legii faulowany był 3 razy. Łącznie lechici faulowali 12 zawodników "wojskowych".

59 odbiorów i 54 straty zanotowali w pierwszy meczu sezonu 2015/2016 legioniści. 12 akcji rywali przerwał Igor Lewczuk. 9 razy piłkę przejmował Jakub Rzeźniczak. Nie zmienia to jednak faktu, że defensywa Legii była nieporadna we wszystkich akcjach, po których Lech zdobywał gole.

Klasyfikacji strat przewodzą Tomasz Jodłowiec i Ondrej Duda. Obydwa tracili piłkę po 8 razy. Szczególnie niepokojące jest liczba strat Dudy, który na boisku pojawił się dopiero w 46. minucie.