Sparing: Legia II 4-2 Pogoń II

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu rezerwy Legii pokonały 4-2 Pogoń II Szczecin. Legioniści szybko objęli prowadzenie po bramce Kamila Anczewskiego. Wprawdzie szczecinianie szybko wyrównali, ale w ostatnich minutach I połowy gracze z Warszawy zdobyli dwa kolejne gole, ponownie głową po rozegraniu stałych fragmentów gry. Po przerwie długo trwała wymiana ciosów, ale wprowadzony w końcówce Tomasz Nawotka wykorzystał dogranie Urbańskiego i podwyższył na 4-1. W doliczonym czasie wynik ustalił Walski.

Warto dodać, że aż trzy gole legioniści zdobyli po rozegraniach bądź ponowieniach stałych fragmentów gry - dobry wykonywanie rzutów wolnych i różnych można nazwać jednym z cech charakterystycznych wszystkich drużyn prowadzonych przez trenera Dębka. Oby w lidze skuteczność w tym względzie była podobna. Za tydzień, 8 sierpnia o 17:00 legioniści zainaugurują sezon ligowym wyjazdowym meczem z Nerem Poddębice, beniaminkiem rozgrywek.

Sparing:Legia II Warszawa 4-2 (3-1) Pogoń II Szczecin
1-0 4 min. Kamil Anczewski (głową, as. Miłosz Kozak)
1-1 10 min. Szymon Kapelusz (rzut karny)
2-1 34 min. Arkadiusz Madeński (głową, as. Miłosz Kozak)
3-1 40 min. Arkadiusz Najemski (głową, as. Filip Karbowy z rzutu wolnego)
4-1 87 min. Tomasz Nawotka (as. Bartłomiej Urbański)
4-2 90 min. Michał Walski (as. Damian Kowalczyk)

Legia: Haluch - Szrek (65' Małachowski), Kochański, Najemski, Rakowski (85' Szymański) - Kozak (65' Michalak), Zawal (69' Urbański), Karbowy (46' Skowron), Trąbka (46’ Szczepański, 80' Nawotka), Madeński (46' Suchanek), Anczewski (65' Sulejmani).
Trener: Krzysztof Dębek, as. Aleksandar Vuković.