fot. UEFA
REKLAMA

Komentarze po losowaniu

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W czwartkowe popołudnie Legia Warszawa poznała rywali w fazie grupowej Ligi Europy. Przeciwnikami graczy Henninga Berga będą SSC Napoli, Club Brugge KV oraz FC Midtjylland. W Polsce komentarze po losowaniu są optymistyczne, chociaż tak samo zadowoleni wydają się być również we Włoszech, Belgii i Danii.

FC Midtjylland

Kian Hansen: To bardzo wyrównana grupa. Oczywiście, że liczyłem na Borussię Dortmund albo Liverpool, ale los dał nam co innego. Dobrze, iż nie musimy rywalizować z drużynami z Europy Wschodniej. Myślę, że w tej grupie nie mamy czegoś się bać.

Claus Steinlein (dyrektor sportowy): W grupie znajdują się trzy bardzo dobre drużyny. Myślę jednak, że mamy szanse na awans. Ostatnio pokonaliśmy zespół z Premier League, więc liczymy na to, że równie dobrze zaprezentujemy się w tegorocznej fazie grupowej Ligi Europy. Chcemy grać w tych rozgrywkach w przyszłym roku, ale mając takich rywali na pewno będzie to trudne.

Jess Thorup (trener): Oczywiście, w tej grupie faworytami są piłkarze SSC Napoli. Uważam, że stoczymy walkę o drugą lokatę. Przed nami sześć trudnych, ale bardzo ekscytujących spotkań. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby awansować.

Jesper Lauridsen: Wszystkie zespoły z naszej grupy potrafią grać w piłkę, ale na pewno nie są bardzo groźni. Potrafiliśmy rywalizować jak równy z równym z Southamptonem, więc liczę, że damy radę również przeciwko tym trzem klubom. Widzę dla nas szansę.

Club Brugge KV

Tuur Diereckx: Nie możemy doczekać się już grupowych meczów. Oczywiście, Napoli jest zdecydowanym faworytem do zakończenia rywalizacji na pierwszym miejscu.

Ruud Agents: Myślę, że nie możemy narzekać na wyniki losowania. Na papierze wszystkie drużyny wyglądają na mocne. Uważam, że my w oczach naszych przeciwników również prezentujemy się na groźnych rywali. W zeszłym sezonie udało nam się wyjść z grupy, więc liczę że teraz powtórzymy ten rezultat. Naszymi oponentami może i nie będą wielkie europejskie marki, ale w czwartek oglądałem mecz Midtjylland z Southamptonem i muszę przyznać, że Duńczycy wyglądali naprawdę ciekawie. Wierzymy w zdobywanie punktów na własnym stadionie, gdzie towarzyszyć nam będą nasi wspaniali fani.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.