Młodzież: Ursus 1-1 Legia 05

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu na szczycie I ligi (grupa II) orlików E1 (rocznik 2005) piłkarze Legii zremisowali 1-1 na boisku Ursusa. Mecz miał dość zacięty charakter a inicjatywa przechodziła z rąk do rąk. Jedynego gola dla Legii zdobył Kacper Michalski. W sobotę legioniści pojadą na turniej do Rybnika, a lidze zastąpią ich koledzy z rocznika 2006, którzy rozegrają mecz z Warszawską APN.

Oba zespoły, Legia i Ursus, miały do tej kolejki komplet zwycięstw na koncie i spotkanie zapowiadało się interesująco. Legioniści, choć trener Jakub Zapaśnik nie mógł skorzystać z trzech zawodników, przystąpili do meczu w stosunkowo mocnym składzie, pełni zapału i chęci do gry. Pierwsze dwie kwarty stały pod znakiem przewagi drużyny z Łazienkowskiej, która dzięki szybkiemu rozgrywaniu akcji długo otrzymywała się przy piłce i stworzyła sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia gola. Jedną z nich wykorzystał Kacper Michalski, szkoda jedynie, że skuteczność w tym okresie gry nie była jeszcze ciut lepsza. Po 30 minutach Legia prowadziła, ale w trzeciej kwarcie to gospodarze przejęli inicjatywę. "Traktorki" parokrotnie zagroziły bramce Legii i w końcu doprowadziły do wyrównania. Ostatnie minuty były już zaciętą, obustronną wymianą ciosów w walce o trzy punkty. Bardzo wartościowe spotkanie z grającym w piłkę, a nie przeszkadzającym rywalem.

Ursus 05 1-1 (0-1) Legia 05