Mertens: W pierwszej połowie było ciężko

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dries Mertens (Napoli): Kibice Legii zaprezentowali się dobrze, ale bardziej byliśmy zadowoleni, że nasi fani przyjechali i prowadzili doping. Na nich bardziej zwracaliśmy uwagę. Bardzo się cieszę, że strzeliłem bramkę. Chcę kontynuować dobrą passę - w poprzednim meczu zdobyłem dwa gole, teraz dołożyłem jednego.

To nie był dla nas łatwy mecz. W pierwszej połowie było ciężko, bo Legia broniła się naprawdę dobrze, wielokrotnie wszystkimi zawodnikami, więc nie było wystarczającej przestrzeni, żeby oddać strzał.

W drugiej połowie szybko zdobyliśmy bramkę, zanim Legia mogła cokolwiek zrobić. Musieli więc zmienić styl gry na bardziej ofensywny, przez co zrobiło się więcej miejsca przed bramką.

Chcemy kontynuować swoje dobre występy w Lidze Europy. W poprzednich rozgrywkach poszło nam dobrze, ale zabrakło szczęścia. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy. Wszyscy wiedzą, że w meczu z Dnipro padł gol ze spalonego, dzięki któremu wyrównali na 1-1. Mieli sporo szczęścia. Mam nadzieję, że teraz dopisze ono nam.