Adam Ryczkowski - fot. Mishka / Legionisci.com

U-19: Cypr 0-3 Polska. Dwie bramki Ryczkowskiego

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Prowadzona przez Rafała Janasa reprezentacja Polski do lat 19 wygrała 3-0 (2-0) w swoim drugim meczu rozgrywanego na Cyprze turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy z gospodarzami. Dwie bramki zdobył legionista, Adam Ryczkowski, który przebywał na boisku 65 minut. 90 minut spędził na boisku legionista wypożyczony do Dolcanu, Mateusz Wieteska. W swoim ostatnim spotkaniu w poniedziałek "biało-czerwoni" zagrają z Luksemburgiem.

U-19: Cypr 0-3 Polska
7', 17' Adam Ryczkowski, 87' Karol Świderski

Cypr: 1. Andréas Christodoúlou - 4. Fívos Christodoúlou, 13. Panagiótis Artymatás, 14. Chrístos Kallís, 3. Chrístos Gouíler - 7. Pávlos Christodoúlou, 5. Giórgos Christodoúlou (73' 11. Theódoros Iossifídis), 16. Sotíris Fiákas, 8. Andréas Frángou (65' 10. Dimítris Charalábous), 9. Stavrinós Konstantínou (53' 17. Giórgos Malekkídis) - 18. Michális Charalábous

Polska: 1. Bartłomiej Drągowski - 6. Piotr Kwaśniewski, 3. Sebastian Chruściel, 5. Mateusz Wieteska, 15. Robert Gumny - 11. Karol Świderski, 8. Adrian Purzycki, 4. Michał Borecki (78' 2. Jakub Kuzdra), 14. Hubert Adamczyk, 10. Michał Bartkowiak (42' 17. Kamil Jóźwiak) - 7. Adam Ryczkowski (65' 13. Marcin Listkowski)

żółte kartki: Artymatás, Frángou, F. Christodoúlou, Charalábous - Wieteska, Kwaśniewski, Borecki, Kuzdra
czerwone kartki: Panagiótis Artymatás (86. minuta, Cypr, za drugą żółtą), Fívos Christodoúlou (90. minuta, Cypr, za drugą żółtą)

W 15. minucie Pávlos Christodoúlou (Cypr) nie wykorzystał rzutu karnego (Bartłomiej Drągowski obronił).

Tabela grupy 3:
1. Polska 2 6 4-0
2. Bułgaria 2 3 2-2
3. Luksemburg 2 3 3-3
4. Cypr 2 0 1-5

Do drugiej fazy eliminacji, która zostanie rozegrana wiosną, awansują po dwie najlepsze reprezentacje z każdej z 13 grup oraz jedna drużyna z trzeciego miejsca mająca najlepszy bilans meczów przeciwko dwóm najlepszym zespołom w swojej grupie.