Młodzież: Onico Legia Cup - dzień I

W sobotę rozpoczęła się rywalizacja w międzynarodowym turnieju orlików (rocznik 2005 i młodsi) Onico Legia Cup. Dość licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała akcje 10 renomowanych drużyn z całej Europy. Legioniści po remisach ze Spartą Praga i Chelsea, ulegli Ajaxowi oraz Juventusowi i w niedzielę powalczą w grupie "srebrnej". Do grupy "złotej" awansowały: Benfica, Manchester United, Sparta Praga, Juventus i Ajax. ciąg dalszy rywalizacji - w niedzielę, w godzinach 9:00-13:30.

Fotoreportaż z turnieju - 44 zdjęcia

Legioniści zaczęli rywalizację z impetem, spychając Spartę Praga do obrony, a Oskar Lachowicz trafił w poprzeczkę. Niestety, z minuty na minutę to Czesi przejmowali inicjatywę. Golkiper Legii Kacper Sitnik trzykrotnie musiał się wykazać swoimi umiejętnościami, a dwa razy wyręczył go Benedykt Piotrowski.

Spotkanie z Chelsea początkowo nie zapowiadało się dobrze dla podopiecznych Jakuba Zapaśnika i Przemysława Chojnowskiego - goście objęli prowadzenie a legioniści zdawali się przybici. W 11. minucie spotkania stały fragment gry zamienił na gola Tomek Walczak i od tego momentu zaczęło się oblężenie bramki londyńczyków. Sytuacji sam na sam nie zdołali niestety wykorzystać Wiktor Puciłowski oraz (trzykrotnie) Walczak.

Spotkania z Ajaxem i Juventusem pokazały, że do najściślejszej europejskiej czołówki legionistom jeszcze brakuje zarówno umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, jak i swobody w operowaniu piłką. Wszelkie błędy naszej druzyny były bezlitośnie wykorzystywane. Mecz z Juventusem był nieco lepszy w wykonaniu Młodych Wilków (gol oraz dogodne okazje Lachowicza i dwie Walczaka), ale pod ścisłym kryciem nasi gracze mieli problemy z wymienieniem większej ilości podań. Legia zajęła w grupie B czwarte miejsce i powalczy jutro o lokaty 6-10.

Skład Legii na turnieju Onico Legia Cup: 1.Kacper Sitnik - 2.Benedykt Piotrowski, 5.Sebastian Wysocki (Kpt), 6. Grzegorz Burakowski, 10.Szymon Gaj, 11.Kacper Michalski - 3.Wiktor Puciłowski, 4.Oskar Lachowicz, 8.Filip Zwoliński, 7.Milan Bazler - 9.Tomasz Walczak

Ajax 3-0 Chelsea
Legia 0-0 Sparta Praga (strzały: 3 [2] - 6 [5])
Ajax 0-1 Juventus
Chelsea 1-1 Legia (gol dla Legii: Tomasz Walczak gł., as. Filip Zwoliński z rzutu rożnego; strzały: 11[6] - 9[5])
Sparta Praga 0-2 Juventus
Ajax 4-0 Legia (strzały 4[1] - 10[7])
Chelsea 1-3 Sparta Praga
Legia 1-4 Juventus (gol dla Legii: Tomasz Walczak as. Wiktor Puciłowski; strzały 8[4] - 12[9])
Ajax 2-2 Sparta Praga
Chelsea 1-3 Juventus