Media o meczu z Napoli

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z SSC Napoli i zakończyła swoją przygodę z europejskimi pucharami w tym sezonie. W starciu z włoskim potentatem gracze Stanisława Czerczesowa nie mieli żadnych szans. Rosjanin po meczu przyznał, że walka od początku była nierówna. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami mediów po tym pojedynku.

Przegląd Sportowy: Cudu nie było. Kanonada na pożegnanie z Europą, bojaźliwi legioniści bez szans

Cudu nie było, bo nie miał prawa się zdarzyć. Legioniści zapowiadali walkę o zwycięstwo, ale na słowach poprzestali. Sprawiali wrażenie przestraszonych, dali się zdominować, nie mieli żadnych argumentów, które mogliby przeciwstawić Napoli. Gospodarze zrobili swoje i z kompletem punktów zakończyli fazę grupową. Obok nich awansowało FC Midtjylland. Ten sezon w europejskich pucharach w wykonaniu Legii jest rozczarowaniem. Mogli i powinni powalczyć o drugie miejsce, zamiast tego kończą na ostatnim.

Wirtualna Polska: LE: Legia rozgromiona w Neapolu. Odpada z pucharów

Gospodarze nie dali rozwinąć Legii skrzydeł. Mecz skończył Mertens. Dwukrotnie pokonał Kuciaka strzałami zza pola karnego. A Włosi mogli wygrać jeszcze wyżej. Lewczuk wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Mertensa, a Callejon trafił w słupek. Rozmiary porażki zmniejszył w doliczonym czasie gry Prijović. Rezerwowy uderzył głową z kilku metrów po dośrodkowaniu Ivana Trickovskiego.

Onet.pl: Wysoka porażka z SSC Napoli, Legia Warszawa odpadła z Ligi Europy

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe aż 2:5 (0:2) z SSC Napoli w spotkaniu szóstej kolejki grupy D Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski od pierwszej minuty zostali totalnie zdominowani przez włoskiego potentata i ponieśli zasłużoną porażkę. Odpadli w związku z tym Ligi Europy, zajmując ostatnie miejsce w grupowej tabeli.

Weszło: Modlitwy nie pomogły. Beznadziejna Legia przegrywa z rezerwami Napoli

Mało kto wierzył w powodzenie misji „Legia wyjdzie z grupy”. Musiał paść remis między Midtjylland z Club Brugge – i nawet padł – ale musiała też w Neapolu zwyciężyć Legia. Zamiast wygranej, bolesna porażka. Patrząc na przebieg gry, to były aż dwa strzelone gole i tylko pięć straconych. I moment na refleksję: z czym my się znowu pchamy do Europy? No, z czym?

Sport.pl: Smutne pożegnanie Legii z pucharami. Wysoka porażka z Napoli

Pół godziny czekali piłkarze Napoli, a potem zaczęli strzelać Legii. W 32. minucie po pięknej akcji z Omarem El Kaddourim Nathaniel Chalobah z bliska pokonał Duszana Kuciaka. Drugi gol padł siedem minut później i był prezentem dla gospodarzy. Tomasz Jodłowiec podał piłkę we własne pole karne, wprost do Lorenzo Insigne, który nie miał problemów, żeby z bliska trafić do bramki.