CWKS Legia 07 na turnieju Goran Cup - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Gracze najmłodszych drużyn Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa zakończyli rundę sparingami z Wisłą Płock. Legia'05 zremisowała 2-2, zaś pozostałe zespoły wygrały: 3-2 (2003), 8-1 (2004) i 9-1 (2006A). Legia 2006B ze zmiennym szczęściem rywalizowała na Uhlsport Cup w Krakowie, wchodząc do finału C,który wygrała. Z kolei żacy CWKS Legia 2007/8 rozegrali swój pierwszy turniej. Na Goran Cup wygrali 3 z 4 meczów grupowych, natomiast ponieśli porażki w półfinale i meczu o 3. miejsce. CWKS Legia'03 wygrał 6-2 z Victorią Sulejówek.

Legia 03 3-2 Wisła Płock 03
0-1 18 min. Bartek Topczewski (as. Stanisław Giętka)
1-1 32 min. Jakub Kowalski (as. gracz testowany I)
2-1 53 min. Konrad Rowicki (as. Hubert Derlatka)
3-1 68 min. Jakub Kowalski b.a.
3-2 69 min. Stanisław Giętka po ind. rajdzie

Strzały (celne): Legia 18 (13) - Wisła 4 (2)
grano 2x35 minut, po 11 na pełnowymiarowym boisku i bramkach

Legia: Klan - Derlatka, Szewczyk, Wysocki, gracz testowany I - Pierzak, gracz testowany II, Rowicki, Marczuk, Papazjan - Kowalski (12' Troć)
II połowa: Łada - Wiater, Szewczyk, Wysocki, Derlatka - gracz testowany III (48' Rowicki, 56' Papazjan), Ślendak (62' Marczuk), gracz testowany II (64' Ślendak), gracz testowany I (53' Troć), gracz testowany IV- Kowalski (68' Pierzak)
Trener: Rafał Gębarski

Legia 04 8-1 Wisła Płock 04
1-0 12 min. Patryk Rycaj (as. Tomasz Walczak)
2-0 24 min. Tomasz Walczak (as. Kacper Jakóbczyk)
3-0 27 min. Mateusz Kepal (as. Kacper Jakóbczyk)
4-0 30 min. Mateusz Kepal (dob. strz. Dominika Szadkowskiego)
5-0 43 min. gracz testowany (as. Dominik Szadkowski)
6-0 50 min. Tomasz Walczak (as. Kamil Sołdaj)
6-1 52 min.
7-1 53 min. gracz testowany b.a.
8-1 58 min. Dominik Szadkowski (as. Kacper Jakóbczyk)

Strzały(celne): Legia 33 (24) - Wisła 6 (5)

Legia - I połowa: Żółciński - Piotrowski, Drabik, Paradowski (17' Kepal) - Sołdaj (15' Puciłowski [05]), Szadkowski (15' gracz testowany), Rycaj (25' Sołdaj), Jakóbczyk - Walczak [05] (26' Szadkowski)
II połowa: Żółciński - Puciłowski [05], Rycaj, Paradowski, Kepal - Piotrowski [05] (41' Szadkowski), Drabik (41' Walczak [05]) Jakóbczyk (41' Sołdaj) - gracz testowany
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Tomasz Tchórz

Legia 05 2-2 (2-0) Wisła Płock 05
1-0 3 min. Filip Zwoliński b.a.
2-0 30 min. Milan Bazler (as. Karol Haber)
2-1 32 min. Wojciech Jakubik
2-2 46 min.

Strzały(celne): Legia 13 (7) - Wisła 9 (8)
grano w 9-osobowych składach

Legia - I połowa: Sitnik - Szewczak (20' Jary), Burakowski, WysockiMichalski (21' Samsi) - Gaj (26' Żewłakow [06]), Lachowicz (18' Haber), Zwoliński (25' Borowski) - Grochulski (26' Bazler)
II połowa: Sitnik - Bazler (50' Jary), Gaj, Michalski, Samsi (46' Szewczak) - Burakowski (39' Wysocki), Lachowicz (50' Haber), Borowski (39' Zwoliński) - Żewłakow [06] (40' Grochulski)
Trener: Jakub Zapaśnik

Legionistów po sobotnim meczu można pochwalić tylko za pierwszą połowę, w której grając szybko w ataku i pewnie w obronie byli w stanie kontrolować wydarzenia na boisku. Mała skuteczność spowodowała, że gdy goście tuż po przerwie zdobyli bramkę kontaktową, "wrócili do gry" i kilkakrotnie zmusili Kacpra Sitnika do interwencji, zdobywając w końcu zasłużone drugie trafienie. Końcówka meczu to próba odzyskania przez Legię inicjatywy, ale bez efektu bramkowego.
Gra po dziewięciu była bez wątpienia ciekawym doświadczeniem dla obu zespołów.

Legia 06A 9-1 (2-0) Wisła Płock 06
1-0 27 min. Jakub Trzaskowski b.a.
2-0 37 min. Rafał Boczoń (as. Jakub Trzaskowski)
3-0 49 min. Nikodem Leśniak
3-1 52 min.
4-1 53 min. Bruno Cłapiński (as. Aleksander Grabowski)
5-1 61 min. Franciszek Saganowski
6-1 63 min. Franciszek Saganowski (rzut wolny)
7-1 69 min. Franciszek Saganowski (as. Jakub Trzaskowski)
8-1 78 min. gol samobójczy
9-1 80 min. Bruno Cłapiński

grano 4x 20 minut

Legia: Paweł Stanek - Oskar Iwaniec, Bruno Cłapiński, Nikodem Leśniak, Aleksander Grabowski, Franciszek Saganowski, Błażej Kramarczuk, Piotr Kuśmider, Rafał Boczoń, Kacper Włodarek, Jakub Janiczek, Olgierd Wełna, Jakub Trzaskowski
Trener: Rafał Wajman

Victoria Sulejówek 03 2-6 (2-2) CWKS Legia 03
1-0 3 min.
1-1 5 min. Jan Sienicki
1-2 10 min. Kacper Cetlin
2-2 23 min.
2-3 39 min. gol samobójczy (po strzale Jana Sienickiego)
2-4 41 min. Maksymilian Dobosz (as. Kacper Cetlin)
2-5 43 min. Kacper Cetlin (lob, as. Jakub Skwirtniański)
2-6 48 min. Kacper Kubiszer

Turniej Uhlsport Cup (rocznik 2006):

- Grupowe mecze Legii:
Legia 0-0 UKS Szombierki Bytom
Legia 1-2 Sandecja Nowy Sącz (gol: Aleksander Słoniewski as. Klaudiusz Dołowy)
Legia 1-2 AS Pomorze (gol: Piotr Żołyński as. Klaudiusz Dołowy)

- Finał C (o miejsca 13-20):
Legia 4-1 FA Szczecin (gole: Stanisław Mańk 2, Piotr Żołyński 2)
Legia 1-0 Rozwój Katowice (gol: Stanisław Mańk)
Legia 2-0 AP Ziomki Rzeszów (gole: Stanisław Mańk, Piotr Żołyński)

Skład Legii: Jakub Jasiński, Aleksander Mickielewicz - Aleksander Chys, Mateusz Gratkowski, Olivier Juszkiewicz, Antoni Kiełbowicz, Kacper Lepianka, Stanisław Mańk, Aleksander Słoniewski, Piotr Żołyński, Kacper Woźniak, Alan Bartosz
Trener: Przemysław Łagożny

- Tabela Grupy C:
1. Sandecja Nowy Sącz 7 p. 9-3
2. Szombierki Bytom 4 p. 2-6
3. AS Pomorze 4 p. 3-3
4. Legia Warszawa 1 p. 2-4

W sobotę legioniści "nie dojechali" na mecze, spisując się poniżej oczekiwań, zarówno jeżeli chodzi o grę jak i o wyniki. Choć remis w pierwszym meczu mógł pozostawiać nadzieję na kolejne spotkania, Sandecja i AS Pomorze okazały się silniejsze, wygrywając z Młodymi Wilkami po 2-1.
W niedzielę legioniści walczyli o miejsca 13-20 w stawce 24 drużyn. Tym razem podopieczni Przemysława Łagożnego zaprezentowali się znacznie lepiej pod względem gry. Wygrali wszystkie trzy mecze i zajęli 13. miejsce. Triumfatorem turnieju została Lechia Gdańsk.