Nikolić strzelił podczas sparingu jednego gola - fot. Fumen / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 5-0 PSC Soccer Academy

Legia Warszawa wygrała pierwszy sparing na maltańskim zgrupowaniu. Gracze Stanisława Czerczesowa ograli we wtorkowe popołudnie amerykańską drużynę PSC Soccer Academy 5-0 i chociaż przeciwnik nie był zbyt wymagający, to zaprezentowali się na boisku z dobrej strony. Gole dla Legii zdobyli Ondrej Duda, Nemanja Nikolić, Gary Cennerazzo (samobój) oraz po raz pierwszy Kasper Hamalainen i Jarosław Niezgoda. Kolejny sparing w czwartek o 17.

Pierwszą groźną akcję legioniści stworzyli sobie w 8. minucie gry. Wówczas Guilherme wpadł w pole karne rywali, lecz jego odegranie do Ondreja Dudy było nieco niedokładne. Za chwilę po raz pierwszy został zmuszony do interwencji Dusan Kuciak, który pewnie złapał próbę Michaela Shaddocka. Pierwszego gola dla "Wojskowych" w tym spotkaniu, a zarazem w 2016 roku, strzelił Ondrej Duda. Słowak popisał się technicznym strzałem z ok. 11 metrów, zmuszając Danny'ego Faundeza do wyciągnięcia piłki z siatki. Tego dnia na boisku niepodzielnie panowali piłkarze Stanisława Czerczesowa, czego można było się jednak spodziewać jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.
W 21. minucie prowadzenie mógł podwyższyć Stojan Vranjes, jednak jego uderzenie było niedokładne. Niebawem na wysokości zadania dwukrotnie stanął amerykański bramkarz. Faundez najpierw złapał strzał Michała Kucharczyka, a za moment wyprzedził biegnącego do piłki Nemanję Nikolicia. W 34. minucie reprezentant Węgier ponownie przegrał pojedynek z golkiperem rywali, gdy ten instynktownie odbił futbolówkę po jego strzale z półwoleja. W 39. minucie najlepszy strzelec Legii dopiął wreszcie swego. Nikolić wykorzystał dośrodkowanie od Tomasza Jodłowca i główką z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi polskiej drużyny, która pomimo ciężkich treningów na zgrupowaniu prezentowała się na boisku bardzo dobrze.

Tuż po zmianie stron gola mógł zdobyć Aleksandar Prijović, lecz minimalnie chybił obok słupka bramki PSC. W 53. minucie groźnie było w pole karnym Amerykanów, gdzie bliscy trafienia do siatki byli Jarosław Niezgoda i Aleksandar Prijović, ale ostatecznie legioniści zyskali tylko rzut rożny. W 56. minucie podopieczni Stanisława Czerczesowa znów zmusili bramkarza PSC do kapitulacji. Tym razem to Gary Cennerazzo pokonał własnego kolegę, kiedy z bliska wykończył dogranie z prawej strony Kaspra Hamalainena adresowane do jednego z "Wojskowych". Po upływie godziny pierwszego gola w barwach Legii zdobył Hamalainen. Reprezentant Finlandii z bliska wykończył składną akcję całej drużyny. Kwadrans przed końcem były gracz Lecha Poznań miał okazję na kolejna bramką, ale strzelając z dystansu nieznacznie chybił obok celu. W 83. minucie debiutanckie trafienie zaliczył Jarosław Niezgoda. Młody napastnik pozyskany zimą najlepiej odnalazł się w szesnastce rywali i przy odrobinie szczęścia zaskoczył Danny'ego Faundeza. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Aleksandar Prijović znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem PSC, jednak trafił zaledwie w słupek.

Legia Warszawa 5-0 (2-0) PSC Soccer Academy
1-0 Duda 14
2-0 Nikolić 39
3-0 Cennerazzo 56 (s)
4-0 Hamalainen 69
5-0 Niezgoda 83

Legia: I połowa: 12. Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Igor Lewczuk, 28. Łukasz Broź - 23. Stojan Vranjes, 3. Tomasz Jodłowiec - 6. Guilherme, 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk - 11. Nemanja Nikolić.

II połowa: 1. Arkadiusz Malarz, 19. Bartosz Bereszyński, 4. Igor Lewczuk, 25. Jakub Rzeźniczak (77, 42. Mateusz Zawal), 28. Łukasz Broź (69, 42. Arkadiusz Najemski) - 16. Michał Masłowski, 37. Dominik Furman, 40. Ariel Borysiuk, 43. Jarosław Niezgoda - 44. Kasper Hamalainen, 99. Aleksandar Prijović.

PSC: 1. Danny Faundez - 12. Shannon Murphy, 4. Matthew Whatley, 5. Joe Jackson, 3. Gary Cennerazzo - 16. Yoann Fellrath (75, 22. Yiannis Dos Santos), 7. Gabriel Nunez (46, 15. Tyler Humphrey), 23. Jose Figura (89, 7. Gabriel Nunez), 10. Nana Mensah (85, 11. Lloyd Garrick III), 14. Stevenson Storm (46, 21. Zack Adler) - 9. Michael Shaddock (80, 14. Stevenson Storm).