Młodzież: mecze sobotnie

Najmłodsze drużyny mają ferie, a juniorzy młodsi rozegrali mecze już w środę, stąd w ten weekend obyły się jedynie 3 mecze drużyn Akademii. Juniorzy starsi rozgromili 6-0 IV-ligowy PKS Racot. Identyczny wynik padł w meczu Legii 2002 z SMS Łódź, który bronił się dzielnie jedynie do 50. minuty. Legia 2001 w meczu z SMS szybko zdobyła dwa gole, ale na więcej łodzianie w tym przypadku nie pozwolili.

Legia 97/8 6-0 (2-0) PKS Racot (seniorzy)
1-0 Piotr Cichocki (as. Mateusz Leleno)
2-0 Grzegorz Aftyka (as. Mateusz Leleno)
3-0 Mikołaj Napora (as. Eryk Rakowski)
4-0 Mateusz Olejarka (as. Aleksander Waniek)
5-0 Aleksander Waniek (as. Mikołaj Napora)
6-0 Grzegorz Aftyka (rzut wolny po faulu na Mateuszu Olejarce)

Legia: Burta [99] (46' Kochalski [00] - Majewski (60' Karbowiak), Skowron, Ostrowski, Rakowski [96] - Leleno, Waniek, Sobczyk (46' Gapczyński), Aftyka, Cichocki (46' Olejarka [99]) - Napora
Trener: Piotr Kobierecki, as. Mateusz Kamuda

Legia 01 2-0 (2-0) SMS Łódź 01
1-0 4 min. Maciej Rosołek (as. Mateusz Cichocki po akcji Damiana Sędzikowskiego)
2-0 10 min. Klaudiusz Krasa (as. Mateusz Lisowski)

Legia: Bielikow (36' Łakota) - Cichocki (36' Duczek), gracz testowany I (55' Szyszkowski), Łakomy, gracz testowany II - Gierach (36' Matuszewski), Krasa (36' Goliński)), Sędzikowski (36' Karbownik), Lisowski, Preuss (36' Konik) - Rosołek (36' Jakubczyk)
Trener: Sebastian Różycki, as. Hubert Dolewski

Legia 02 6-0 (1-0) SMS Łódź 02
1-0 28 min. Michał Sparwasser
2-0 50 min. Konrad Szałek (as. Michał Sparwasser)
3-0 56 min. Michał Sparwasser (as. Jerzy Munik)
4-0 61 min. Jerzy Munik b.a.
5-0 62 min. Michał Sparwasser (as. Michał Kochanowski)
6-0 64 min. Kamil Szabłowski (as. Dawid Barnowski)

Strzały (celne): Legia 22 (16) - SMS 3 (3)

Legia: Woźniak (36' Bartel) - Ignacak, Peda, Kamiński (36' Rokosz), Michor - Barnowski, Kochanowski, Rudnicki (46' Szałek), Gościniarek (36' Munik), Szabłowski - Sparwasser
Trener: Michał Kolanowski, as. Hubert Dolewski

Trzeba przyznać, że wielu z graczy drużyny gości robiło wrażenie posturą i można było mieć obawy o przebieg meczu tym bardziej, że goście zaczęli mecz w sposób bardzo zdecydowany. Legoniści jednak stworzyli sobie dwie doskonałe okazje i tylko brakowy zdecydowania dwukrotnie dobijających podopiecznych Michała Kolanowskiego można zawdzięczać, że dalej było 0-0. Po 25 minutach w opałach był za to Tomasz Woźniak. Rosły golkiper (który do Legii trafił dzięki zgłoszeniu się na nabór niecałe dwa lata temu) odważnym wybiegiem wybił piłkę spod nóg szarżującemu graczowi SMS. Trzy minuty później było 1-0, gdy swój własny strzał dobił skutecznie Michał Sparwasser, który wobec kontuzji kilku graczy ofensywnych w tym roku powrócił na pozycję nr "9", na której grywał nierzadko przed przyjściem do Legii.

Początek drugiej odsłony to jeszcze zacięta walka, ale jednak z minuty na minutę uwidoczniała się przewaga techniczna oraz w szybkości rozgrywania akcji przez legionistów. Dodatkowo, dysponowali znacznie silniejszą, choć niezbyt liczną wobec kontuzji (Grabowski, Majewski, Stawiarz, Toczyski), ławką rezerwowych i gracze wprowadzeni po przerwie dawali kolejne impulsy i pewność w grze defensywnej i ofensywnej. Gdy po zamieszaniu przy stałym fragmencie gry gola do bramki łodzian skierował Konrad Szałek, graczom SMS chyba zabrakło wiary w zwycięstwo, a kolejne gole wpadały jeden za drugim. Sparwasser dołożył jeszcze dwa kolejne trafienia, a na listę strzelców wpisali się dodatkowo Jerzy Munik i Kamil Szabłowski - w większości po ładnych kombinacyjnych akcjach lub szybkim wprowadzeniu piłki do ataku. Postawa naszych zawodników cieszy przed zbliżającymi się sparingami z mocniejszymi przeciwnikami (wstępnie - Wisła, Śląsk, Lech i Pogoń).