Centralna Liga Juniorów

Finał CLJ: Pogoń Szczecin 2-5 Legia. Legia mistrzem Polski

Juniorzy starsi Legii Warszawa zostali mistrzami Polski w sezonie 2015/16. Legioniści odrobili dwubramkową stratę z pierwszego meczu i wygrali w Szczecinie z Pogonią 5-2 (2-2)! Warszawiacy w najbliższym sezonie wystartują w eliminacjach do Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Pogoń od 47. minuty grała w osłabieniu, po tym jak Gracjan Jaroch został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul w środkowej strefie boiska.

Pogoń wyszła na prowadzenie w 18. minucie po samobójczym trafieniu Mateusza Żyry. W 24. minucie do wyrównania doprowadził Sebastian Szymański, a kilkadziesiąt sekund później Tomasz Nawotka, wykorzystując rzut karny wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy Portowcy niespodziewanie doprowadzili do wyrównania, wykorzystując niepewną interwencję Radosława Majeckiego, który wybił piłkę przed siebie, a do bramki wpakował ją Gracjan Jaroch. Strzelec bramki dla Pogoni chwilę po wznowieniu gry wyleciał z boiska. Legia nadal przeważała, czego efektem był trzeci gol dla naszej drużyny, który zdobył Sebastian Szymański. Legia nadal dążyła do strzelenia kolejnych bramek, bo tylko wygrana różnicą dwóch goli mogła zapewnić nam mistrzostwo. I w końcu w 78 minucie Aleksander Waniek wpakował piłkę do siatki szczecinian. Wynik na 5-2 dla Legii ustalił silnym strzałem z pierwszej piłki Konrad Michalak na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Pogoń Szczecin 2-5 (2-2) Legia Warszawa
1-0 - 18' Mateusz Żyro (sam.)
1-1 - 24' Sebastian Szymański (as. Eryk Więdłocha)
1-2 - 26' Tomasz Nawotka (karny po faulu na nim samym)
2-2 - 45' Gracjan Jaroch
2-3 - 50' Sebastian Szymański (as. Miłosz Szczepański)
2-4 - 78' Aleksander Waniek (as. Adrian Małachowski)
2-5 - 88' Konrad Michalak (as. Miłosz Szczepański)

Pogoń: Patryk Brzozowski - Paweł Marczuk (82' Mateusz Bochnak), Patryk Adamczuk, Jakub Kuzko, Szymon Waleński - Gracjan Kuśmierek (55. Krystian Peda), Michał Walski, Jakub Piotrowski, Sebastian Kowalczyk (70' Rafał Maćkowski), Marcin Listkowski (64' Damian Pawłowski) - Gracjan Jaroch

Legia: Radosław Majecki - Jakub Szrek, Mateusz Wieteska, Mateusz Żyro, Mateusz Hołownia - Sebastian Szymański (54' Konrad Michalak), Adrian Małachowski, Bartłomiej Urbański (73' Aleksander Waniek), Miłosz Szczepański (90' Mateusz Leleno), Tomasz Nawotka - Eryk Więdłocha (29' Michał Trąbka).

żółte kartki: Kowalczyk, Waleński (Pogoń) - Wieteska, Majecki, Szrek (Legia)
czerwona kartka: Gracjan Jaroch (47', Pogoń)