Młodzież: mecze wtorkowe

W zaległym meczu rozegranym we wtorek Legia 2000 pokonała aż 8-0 zdegradowaną już do I ligi Agrykolę. Hat-trickiem popisał się Praszelik, po dwa trafienia zanotowali Sinior i Dziuba, a jedno - Neuman. Drużyna młodzików CWKS Legii z rocznika 03, występująca w I lidze okr. trampkarzy (2002), pokonała 4-1 Jedność Żabieniec po golach Cetlina (2), Sienickiego i Wiśniewskiego, prezentując zwłaszcza w II połowie całkiem składną i mogącą się podobać grę.

Agrykola Warszawa 00 0-8 (0-3) Legia 00
0-1 9 min. Mateusz Praszelik (karny po faulu na Mikołaju Neumanie)
0-2 27 min. Mikołaj Neuman (as. Jakub Sinior)
0-3 29 min. Jakub Sinior as. Michał Król, po akcji Mateusza Praszelika)
0-4 41 min. Jakub Sinior b.a.
0-5 55 min. Mateusz Praszelik (as. Wiktor Kłos, po dwójkowej akcji)
0-6 70 min. Mateusz Praszelik b.a.
0-7 76 min. Kacper Dziuba (rzut karny po faulu na Jakubie Siniorze)
0-8 79 min. Kacper Dziuba (as. Jakub Sinior)

Od 75. minuty Agrykola grała w 10. po czerwonej kartce dla bramkarza gospodarzy Łukasza Groszkiewicza za faul taktyczny)

Legia: Kossmann - N. Zawistowski, Gładysz (53' Walukiewicz), Szulc, Kisły (53' D. Cichocki) - Król (41' Dziuba Ż), Ostrowski (kontuzja, 7' Mydlarz), Sinior, Kłos, Neuman, Praszelik oraz (ng) Białoruski.
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II

Wobec sporej liczby przełożonych spotkań Legia 2000 w ostatnim czasie nadrabia zaległości w imponującym tempie i wtorkowe spotkanie było już przedostatnim w sezonie dla podopiecznych Tomasza Kycko. Przeciwnikiem był zdegradowany już beniaminek - Agrykola. Spotkanie zaczęło się dla legionistów fatalnie, bo już po kilku minutach boisko opuścił trafiony korkiem w twarz Kacper Ostrowski. Chwilę później sfaulowany został Mikołaj Neuman, ale tym razem gracz Legii cieszyli się, bo oznaczało to rzut karny dla naszej drużyny, pewnie wykorzystanego przez Mateusza Praszelika. Gospodarze nie poddawali się, i dwukrotnie nawet groźnie strzelali na bramkę strzeżoną przez Wojtka Kossmanna, ale w ostatnim kwadransie I połowy ich bramkarz musiał dwukrotnie skapitulować, po strzałach Neumana i Kuby Siniora. Ten ostatni zawodnik rozwiał ostatecznie marzenia Agrykoli o dobrym wyniku po zaledwie... 12 sekundach II połowy, gdy po przechwycie podwyższył na 0-4. Tym razem nie było już mowy o dekoncentracji, do ostatnich chwil meczu. Młode Wilki grały efektownie i efektywnie choć trzeba przyznać, ze zawodnicy MKS nie utrudniali im zadania tak, jak kilku innych przeciwników ligowych. Najpierw hat-tricka skompletował Praszelik, a w końcówce meczu, po dwóch akcjach Kuby Siniora na listę strzelców wpisał się Kacper Dziuba. W ten weekend ostatnia kolejka ligowa którą rozegrają pewni już mistrzowie Mazowsza.

CWKS Legia Bemowo 03 4-1 (2-1) Jedność Żabieniec 02/3
1-0 2 min. Mikołaj J. Wiśniewski II (as. Jan Sienicki)
1-1 22 min. Wojciech Senderski
2-1 31 min. Jan Sienicki (as. Karol Sulkowski)
3-1 55 min. Kacper Cetlin (as. Mikołaj J. Wiśniewski)
4-1 61 min. Kacper Cetlin (as. Karol Sulkowski)

CWKS Legia: Zalega - A. Sidor [04], M. Sidor, Grygorczuk, Długołęcki - Rak, Cetlin, Sulkowski [02], Sienicki, Skwirtniański - M.J. Wiśniewski oraz (ng) Wolski, Wiśniewski
Trener: Łukasz Winek, II trener: Dawid Oziero