Tenis: Legioniści z medalami mistrzostw Polski młodzików i kadetów

Bodziach, źródło: tenislegia.pl - Wiadomość archiwalna

Niespełna 13-letni Maks Kaśnikowski wywalczył dwa medale na mistrzostwach Polski młodzików (U-14). W turnieju finałowym w Bytomiu legionista zdobył brązowy medal w singlu oraz złoto w deblu. Medale w kategorii wiekowej do lat 16 wywalczyli Daniel Michalski, Ania Hertel, Weronika Pociej, Maciej Ziomber, Bartłomiej Andrzejczak i Stefania Rogozińska-Dzik.

Najlepiej wśród zawodników do lat 16 spisał się Daniel Michalski, który wygrał zarówno w singlu, jak i w deblu. Wśród kadetek w rywalizacji pojedynczej najdalej dotarła Stefania Rogozińska-Dzik, która zdobyła brązowy medal, przegrywając w półfinale z Mają Chwalińską. Ania Hertel wygrała grę podwójną, a srebrny medal w grze mieszanej wywalczyła para legionistów Weronika Pociej i Maciej Ziomber.

Wyniki Daniela Michalskiego na MP kadetów (debel):
II runda: Daniel Michalski/Michał Mikuła - Marcin Guzowski/Maksymilian Pawlicki 6-0, 6-0
1/4 finału: Michalski/Mikuła - Piotr Galus/Patryk Kosiński 6-0, 6-0
1/2 finału: Michalski/Mikuła - Bartłomiej Andrzejczak (Legia)/Michał Woźniak 6-2, 6-4
Finał: Michalski/Mikuła - Wojciech Kasperski/Julian Radoń 6-0, 6-2

Wyniki Ani Hertel na MP kadetek (debel):
I runda: Ania Hertel/Weronika Falkowska - Carolina Cerowska/Paulina Mattik 6-0, 6-1

Wyniki Maksa Kaśnikowskiego na mistrzostwach Polski młodzików (debel):
II runda: Maks Kaśnikowski/Piotr Pawlak (Mera Warszawa) - Filip Mruk/Zolat Szabo 6-0, 6-7, 10-7
1/2 finału: Maks Kaśnikowski/Piotr Pawlak - Piotr Gładysz/Jan Wajdemajer 2-6, 7-5, 10-8
Finał: Maks Kaśnikowski/Piotr Pawlak - Mateusz Cisło/Szymon Kielan 6-2, 1-6, 10-4