Oktawia Nowacka

Igrzyska w Rio: Brąz Oktawii Nowackiej

40 lat po złotym medalu Igrzysk Olimpijskich Janusza Pyciaka-Peciaka z Legii Warszawa, Oktawia Nowacka z Legii zdobyła brązowy medal IO w pięcioboju nowoczesnym. Zawodniczka naszego klubu przed ostatnią konkurencją (bieg ze strzelaniem) miała 12 sekund przewagi nad Francuzką. Legionistka dała się przegonić Australijce na ostatnim strzelaniu, a w biegu na ostatnim dystansie przegrała jeszcze z Clouvel i ostatecznie zajęła 3. miejsce.

Nie można zapominać, że nasza zawodniczka miała w ostatnim czasie spore problemy zdrowotne i miała bardzo utrudnione przygotowania do najważniejszej imprezy. Legionistka świetnie zaczęła IO - od wygranej w szermierce, w pływaniu legionistka uplasowała się na 16. pozycji. W dodatkowej walce szermierczej Nowacka pokonała Kanadyjkę Melanie Mc Cann, zdobywając kolejne dwa punkty. W jeździe konnej nasza zawodniczka spisała się również bardzo dobrze, uzyskując 293/300 pkt., strącając tylko jedną, pierwszą przeszkodę. Przed ostatnią konkurencją - biegiem ze strzelaniem, legionistka miała przewagę 12 punktów nad Francuzką, Clouvel, co przełożyło się na 12 sekund przewagi. Zawodniczka naszego klubu aż do ostatniego strzelania utrzymywała, wydawałoby się bezpieczną przewagę nad rywalkami. Niestety słabsza skuteczność strzelecka z 10 metrów sprawiła, że ostatni dystans biegowy rozpoczęła Australijka, Chloe Esposito, która nie oddała prowadzenia do mety. Legionistka, która z ostatniej "stacji" strzeleckiej ruszyła w tym samym czasie co Clouvel, dała się przegonić na ostatnim dystansie i ostatecznie uplasowała się na 3. pozycji, zdobywając brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Gratulacje!