Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia 2001 doskonale spisuje się na turnieju w Zagrzebiu - po zwycięstwie 3-0 na włoską AS Cittadella legioniści (wobec wygranej 4-1 bezpośredniego rywala, US Sassuolo, z gospodarzami) powalczą w niedzielę o 3. miejsce. Legia 2003 wygrała 8-0 z Tomasovią, a gracze o rok młodsi 4-0 z Legionovią. W pojedynku STF Champion - Legia 2005 padł wynik 2-6. Legia 2007/8 pokonała 9-0 Królewskich Płock. Gracze z rocznika 2006

ulegli 1-5 APN Piotrków, a pozostała część drużyny powalczy o miejsca 13-15 na turnieju w Białymstoku.

Turniej im. Mijo Etlingera (rocznik 2001) - dzień 3:

Kolejny raz mecz "na zero" z tyłu w wykonaniu podopiecznych Tomasza Kycko i Tomasza Sokołowskiego II. Dzięki uważnej grze obronnej całej drużyny po raz trzeci z rzędu udało się nie stracić żadnego gola, a do tego piłkarze Legii dołożyli lepszą skuteczność pod bramką przeciwnika. Warto przy tym dodać, że drużyna Legii pojechała do Zagrzebia bez dwóch zawodników powołanych do kadry narodowej. Agresywny odbiór i szybkie rozegranie piłki powodowały, że już do przerwy (grano 2x30 minut) legioniści mogli prowadzić 3-0, zadowolili się jednak jednobramkowym prowadzeniem po trafieniu dobrze dysponowanego Wiktora Preussa. Po przerwie na listę strzelców wpisał się - po własnym przechwycie - silny i trudny do zatrzymania Łukasz Zjawiński i ponownie Preuss.

Bilans bramkowy 5-0 po 3 meczach dawał legionistom duże szanse na awans do finału. Okazało się jednak, że piłkarze US Sassuolo (z którymi Legia zremisowała 0-0 w pierwszym spotkaniu) wykazali się ogromną determinacją i dzięki golowi w końcówce spotkania pokonali 4-1 (2-1) lokalnych faworytów, Lokomotivę Zagrzeb. Bilans bramkowy 6-2 dał im awans do finału, w którym zmierzą się z silnym fizycznie Honvedem Budapeszt. Legia zagra o 3. miejsce z włoską Bologną.

Legia 01 3-0 AS Cittadella '01 [ITA]
Gole:
1-0 17 min. Wiktor Preuss
2-0 40 min. Łukasz Zjawiński b.a. (po przechwycie)
3-0 55 min. Wiktor Preuss (as. Michał Karbownik)

Legia: Paweł Łakota - Mateusz Cichocki, Jan Goliński Ż (50' Klaudiusz Krasa), Mieszko Lorenc (40' Mateusz Szyszkowski), Patryk Konik Ż (45' Szymon Szulc) - Wiktor Preuss, Łukasz Łakomy, Michał Karbownik, Mateusz Lisowski (35' Maciej Anusik), Konrad Matuszewski, Łukasz Zjawiński (52' Stanisław Muniak)
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II, trener bramkarzy: Arkadiusz Białostocki

Legia 03 8-0 (3-0) Tomasovia Tomaszów Lub. 03
Gole:
1-0 6 min. Adrian Troć (as. Kacper Imiołek)
2-0 23 min. Dawid Papazjan (as. Kacper Skwierczyński)
3-0 35 min. Arkadiusz Ziarko (as. Dawid Papazjan)
4-0 39 min. Dawid Papazjan (as. Marcel Błachewicz)
5-0 54 min. Kacper Imiołek (głową, as. Kacper Skwierczyński z rogu)
6-0 58 min. Radosław Cielemęcki (as. Marcel Błachewicz)
7-0 66 min. Kacper Skwierczyński (as. Marcel Błachewicz)
8-0 69 min. Dawid Papazjan (as. Kacper Skwierczyński)

Strzały (celne): Legia 26 (16) - Tomasovia 0

Legia: Kowynia (36' Ojrzyński, 52' Klan) - Marczuk, Wysocki, Szczytniewski, Imiołek - Skwierczyński, Krajewski (36' Ślendak), Ziarko (36' Cielemęcki), Troć (36' Pierzak), Budziszewski (36' Błachewicz) - Papazjan
Trener: Sebastian Różycki, II trener: Hubert Dolewski, trener koordynator: Radosław Boczek

Legia 04 4-0 (0-0) Legionovia Legionowo 04
Gole:
1-0 35 min. Jan Bindulski (karny po faulu na na Tomaszu Walczaku)
2-0 40 min. Tomasz Walczak (as. gracz testowany IV)
3-0 54 min. Tomasz Walczak b.a.
4-0 56 min. Tomasz Walczak (as. Benedykt Piotrowski)

Strzały (celne): Legia 19 (11) - Legionovia 6 (4)

Legia:
I połowa: gracz testowany I - gracz testowany II, gracz testowany III, Piotr Drabik, gracz testowany IV (16' Dominik Szadkowski), Benedykt Piotrowski (13' Dominik Arkuszewski), Jan Bindulski, Kacper Jakóbczyk (28' Dominik Paradowski), Tomasz Walczak (16' Wiktor Puciłowski [05])
II połowa: gracz testowany I (35' Jakub Mielcarz) - gracz testowany IV (45' Puciłowski [05]), Piotrowski [05], Drabik (54' Paradowski), gracz testowany II - Arkuszewski, Bindulski (49' gracz testowany III), Jakóbczyk - Walczak [05]
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Mateusz Majewski

STF Champion 05 2-6 (0-2) Legia 05