Michał Kucharczyk - fot. Mishka / Legionisci.com

Statystyki meczu z Dundalk FC

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa nie roztrwoniła dwubramkowej zaliczki z meczu w Dublinie i po remisie 1-1 awansowała do Ligi Mistrzów. Choć kibice drżeli o awans niemal do ostatniej minuty spotkania, to meczowe statystyki wskazują na dominację legionistów.

suma (1. połowa + 2. połowa)

Gracze z Irlandii na gola zamienili swój pierwszy celny strzał. Goście mogą pochwalić się 25-procentową skutecznością. W całym meczu na bramkę Arkadiusza Malarza uderzali bowiem tylko 4 razy.

Więcej pracy miał za to Gary Rogers. Legioniści oddali 11 strzałów w kierunku jego bramki. W światło bramki piłka zmierzała 8 razy. Na gola "wojskowi" musieli jednak czekać aż do doliczonego czasu gry.

Najbardziej aktywny pod bramką rywali był Michał Kucharczyk. Strzelec jedynego gola dla Legii oddał 5 strzałów, czyli o 1 więcej niż cały zespół Dundalk. Dwa razy zdobyć bramkę próbował także Adam Hlousek.

Legioniści wyraźnie dominowali także w statystyce fauli. Piłkarze obu zespołów przepisy przekraczali 21 razy. Aż 15 przewinień to dzieło "wojskowych".

Przepisy najczęściej przekraczali Łukasz Broź i Thibault Moulin. Adam Hlousek na swoim koncie zapisał 2 faule. Za każdy został ukarany żółtą kartką i w konsekwencji musiał opuścić boisko.

Na celowniku rywali najczęściej znajdował się Łukasz Broź i Michał Kucharczyk. Duet legionistów w nieprzepisowy sposób powstrzymywany był po 2 razy. Łącznie faulowanych było 4 graczy Legii.

58 odbiorów i 67 strat zanotowali we wtorkowy wieczór "wojskowi". To kolejne spotkanie, w którym legioniści notują więcej strat niż odbiorów. W meczu z Dundalk najwięcej akcji rywali - 14 - przerwał Vadis Odjidja-Ofoe.

W klasyfikacji strat królują Steeven Langil i Michał Kucharczyk. Obydwaj tracili piłkę po 12 razy. Zauważyć jednak trzeba, że Langil nie spędził na boisku pełnych 90 minut.