Jacek Magiera - fot. Mishka / Legionisci.com

Magiera: Pomału wchodziliśmy w mecz

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jacek Magiera (trener Legii): Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Na boisku lidera wygraliśmy przekonująco i zdobyliśmy komplet punktów. Z każdą minutą graliśmy coraz lepiej, wyprowadzaliśmy akcje, utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy groźne sytuacje po akcjach kombinacyjnych. To bardzo mnie cieszy. Przed nami kolejne wyzwania, ale dzisiaj radość jest duża.

Za każdym razem w Białymstoku napotykaliśmy na bardzo dobrze dysponowanego przeciwnika i dzisiaj było tak samo. Cieszę się, że graliśmy piłką i wytrzymaliśmy to spotkanie w szybkim tempie. Przeanalizujemy to spotkanie w drodze powrotnej i wyciągniemy wnioski przed meczem z Borussią.

W Dortmundzie czeka nas zupełnie inny mecz. Można powiedzieć, że mamy rachunki do wyrównania, bo pierwsze spotkanie przegraliśmy wysoko. Przede wszystkim chcemy zagrać dobrze. Na pewno będą zmiany w składzie, bo niektórzy zawodnicy zasługują na grę w Lidze Mistrzów i to jest doskonała okazja, żeby wystąpili. Jedziemy na trudny teren, ale żeby dobrze grać co 3 dni trzeba trzymać wysoki poziom. Chcemy, żeby gra sprawiała nam przyjemność.

Jagiellonia nas nie zaskoczyła, ale na początku nie pozwalała nam rozwinąć skrzydeł. Pomału wchodziliśmy w ten mecz. Wiedzieliśmy, że Jagiellonia od początku zagra agresywnie i że są groźni z kontry. Chcieliśmy być uważni na te elementy. Oczywiście, chcieliśmy dominować od początku, ale dzisiaj dopiero od 12-15 minuty zaczęliśmy wymieniać więcej podań i łapać wiatr w żagle. W drugiej połowie całkowicie dominowaliśmy.

Vako Kazaiszwili zagrał dziś dobre spotkanie, zrealizował wszystkie założenia taktyczne. To był jego pierwszy mecz odkąd jestem trenerem, ale nie był w cyklu treningowym. Nie oceniam zawodników po tym, co mówią o nich inni ludzie. Widzę w nim potencjał. Mówiłem mu - dostaniesz szansę, a jak będziesz miał wyjść na boisko, musisz być gotowy. I dzisiaj był. Jestem zadowolony z jego występu.