Zespół Grasshopper Club Zurych trenuje na boisku sąsiadującym z tym, na którym ćwiczą legioniści - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Grasshopper Club Zurych - drugi sparingpartner Legii

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Grasshopper Club Zurych będzie drugim sparingpartnerem Legii podczas zgrupowania w Hiszpanii. Mecz ze szwajcarskim zespołem odbędzie się w piątek na boisku treningowym przy Hotelu Villaitana w Benidormie. Początek starcia o godzinie 16:00, a transmisja zostanie przeprowadza na oficjalnym kanale Legii w serwisie YouTube. Szwajcarzy to 27-krotni mistrzowie ligi oraz 19-krotni zdobywcy krajowego pucharu.

Najbliższy rywal Legii zajmuje jednak obecnie w rodzimej ekstraklasie dopiero 5 miejsce. W rozegranych 18 meczach zdobył 22 punkty i traci do liderującego FC Basel aż 15 oczek. Przygotowania do rundy wiosennej Grasshopper rozpoczął 6 stycznia w Zurychu. Rozegrał pierwszy sparing, kiedy zmierzył się u siebie z FC Winterthur, który na co dzień występuje w drugiej lidze szwajcarskiej. Gospodarze wygrali pewnie 3-1, a bramki zdobyli Nicolas Hunziker, Haris Tabaković oraz Ridge Munsy.

Skład Grasshopper z tego meczu: Joel Mall - Alban Pnishi, Runar Mar Sigursjonsson, Numa Lavanchy, Nicolas Hunziker, Caio, Jean-Pierre Rhyner, Petar Pusić, Meriton Kastrati, Nedim Bajrami, Nikola Gjorgjew. Na ławce usiedli: Vaso Vasić, Nemanja Antonow, Lucas Andersen, Mergim Brahimi, Edmond Ramadani, Haris Tabaković, Ridge Munsy, Cedric Zesiger, Jan Bamert, Harun Alpsoy, Arijan Qollaku.

Grasshopper przyleciał do Benidormu 16 stycznia, a więc już od samego początku musiał zmagać się z trudnymi warunkami atmosferycznymi panującymi obecnie w Hiszpanii. Padający deszcz na pewno nie ułatwia im przygotowań. Podczas tego obozu Szwajcarzy mają w planach dwa mecze sparingowe. Najpierw zagrają z Legią (20 stycznia), a potem z austriackim Rheindorf Altach (24 stycznia). Podczas zgrupowania w kadrze Grasshopper nie pojawił się żaden nowy zawodnik. Brakuje jedynie Benjamina Luthiego, który musiał przedwcześnie zakończyć karierę.

Trainingslager in Spanien#gc #gcz #züri #zürich #mirhoppers #grasshoppers #blauwiiss #train #hard #trainingscamp #benidorm #spain #focus #hoppgc

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Grasshopper Club Zürich (@gc_zuerich_offiziell)REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.