Sparing: Legia Warszawa 0-2 Zenit Sankt Petersburg

Legia Warszawa przegrała 0-2 w meczu sparingowym z Zenitem Sankt Peterbsurg. Dwa gole dla Rosjan zdobył Aleksandr Kokorin, który wpisał się na listę strzelców jeszcze w pierwszej połowie spotkania. "Wojskowi" zaprezentowali się tego dnia słabo. Nie stworzyli sobie żadnej sytuacji, po której byliby bliscy strzelenia bramki. To trzeci mecz z rzędu z zerowym dorobkiem bramkowym.

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Woytka

Początek pierwszej połowy był wyrównany, ale brakowało sytuacji strzeleckich pod jedną i drugą bramką. Mistrzowie Polski mieli kłopoty z przedostaniem się pod pole karne Zenitu, który skupiał się na ataku skrzydłami. W 27. minucie Rosjanie wyszli na prowadzenie. Aleksandr Kokorin doszedł do podania z lewej strony i mocnym uderzeniem z półwoleja pokonał bezradnego Arkadiusza Malarza. Niebawem ten sam piłkarz ponownie wpisał się na listę strzelców. Snajper tym razem wykorzystał złe ustawienie Michała Pazdana i mocnym uderzeniem lewą nogą wpakował piłkę do siatki. Do końca pierwszej połowy "Wojskowi" nie potrafili odpowiedzieć. Najlepszą okazję miał Miroslav Radović, który posłał piłkę obok lewego słupka.

Dziesięć minut po zmianie stron głową strzał oddał Tomasz Jodłowiec, ale bramkarz nie miał problemów z interwencją. W 66. minucie Kucharczyk uderzył po wrzutce ze skrzydła i znów Jurij Łodygin był bezbłędny. Potem na boisku nie działo się zbyt wiele. Brakowało jakichkolwiek akcji wartych odnotowania. Dopiero siedem minut przed końcowym gwizdkiem szansę miał Daniel Chima Chukwu. Nigeryjczyk nieczysto kopnął piłkę zza pola karnego i ta przeleciała obok celu. Tuż przed końcem zagroził zenit. Artiom Dziuba oddał mocny strzał i bardzo dobrą obroną popisał się Arkadiusz Malarz.

Sparing: Legia Warszawa 0-2 (0-2) Zenit Sankt Petersburg
0-1 Kokorin 27
0-2 Kokorin 36

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Maciej Dąbrowski (46, 28. Łukasz Broź), 2. Michał Pazdan (46, 4. Jakub Czerwiński), 14. Adam Hloušek (62, 21. Dominik Nagy) - 6. Guilherme (46, 18. Michał Kucharczyk), 3. Tomasz Jodłowiec (74, 42. Bartłomiej Urbański), 15. Michał Kopczyński, 32. Miroslav Radović (70, 53. Sebastian Szymański), 9. Waleri Kazaiszwili (74, 77. Michaił Aleksandrow) - 22. Kasper Hämäläinen (62, 27. Daniel Chima Chukwu).

Zenit: 1. Jurij Łodygin (46, 16. Jegor Baburin) - 2. Aleksandr Aniukow, 13. Luís Neto, 4. Domenico Criscito, 81. Jurij Żyrkow - 9. Aleksandr Kokorin (64, 10. Danny), 21. Javi Garcia, 15. Pawieł Mogilewiec (46, 8. Mauricio), 7. Giuliano (65, 14. Artur Jusupow), 17. Oleg Szatow (82, 64. Danyjił Lisowyj) - 22. Artiom Dziuba.

żółta kartka: Dąbrowski - Maurício, Criscito.

sędziował: Tore Hansen (Norwegia).