Legia 2005 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

W meczu na szczycie CLJ Legia zremisowała 1-1 z SMS Łódź. Obie drużyny miały swoje szanse, ale to legioniści byli bliżsi zwycięstwa. W lidze makroregionalnej juniorzy młodsi pewnie, bo aż 5-1 pokonali Widzew. Legia 2001 wygrała 3-1 z Drukarzem, a gracze o rok młodsi pokonali 2-1 Polonię, tracąc gola dopiero w ostatniej akcji meczu. Identyczny wynik osiągnęli na boisku Ursusa zawodnicy Młodych Wilków 2003.

CWKS 2003 mimo skuteczności pozostawiającej wiele do życzenia pokonał 7-0 Unię Boryszew i - przy jednoczesnym remisie Unii Warszawa - objął samodzielne prowadzenie w tabeli I ligi okr. warszawskiego. Młode Wilki 2004 uległy 1-2 Legionovii, zaś piłkarze z rocznika 2005 poradzili sobie po kanonadzie w końcówce meczu ze Zwarem wygrywając 4-2; podobnie poszło w meczu ze Zwarem Legii 2006 (6-1). Drugi zespół Legii 2006 pokonał na wyjeździe aż 8-2 Promyk Nowa Sucha. Legioniści z rocznika 2007 Akademii rozgromili 26-0 Piorun Warszawa, a ich rówieśnicy z CWKS wygrali 9-2 z Warszawską APN. Legia 2008 po ciekawym meczu wygrała 8-6 z drugą drużyną Ursusa 2007. CWKS Legia 2002/3 w rozegranym w sobotę sparingu wygrał 7-0 z Balkan Team.

CLJ: Legia 98/9 1-1 (1-1) UKS SMS Łódź 98/9
1-0 10 min. Michał Góral (as. Bartosz Olszewski z rogu)
1-1 22 min. Maciej Majorowicz (rzut wolny)

Strzały (celne): Legia 12 (7) - SMS 9 (4)

Legia: Wróblewski - P. Cichocki, Bondarenko, Pietrzyk, Olszewski (85' Ostrowski) - Leleno (46' Handzlik), Walukiewicz [00], Praszelik [00](58' Szwed [00]), Czarnowski, Aftyka (75' Olejarka) - Góral
Trener: Piotr Kobierecki, II trener: Mateusz Kamuda

SMS: Bursztyn - Pęgowski, Majorowicz, Wojciechowski, Kuśmierczyk - Korski, Makuch, Węgłowski (88' Cieplucha), Wolinowski (90' Ceglarz), Jurków (70' Księżak) - Mróz
Trener: Mirosław Dawidowski

Spotkanie z SMS miało wyjątkowo dużą wagę - łodzianie prowadzili w tabeli z 1 punktem przewagi, ale Legia ma przy tym aż 2 mecze zaległe do rozegrania i ewentualne zwycięstwo dałoby podopiecznym Piotra Kobiereckiego doskonałą pozycję przed końcówką sezonu. Mecz rozpoczął się doskonale - choć strzał Grzegorza Aftyki minął bramkę, w 10. minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez niezawodnego w tym elemencie Bartosza Olszewskiego golkiper próbował sięgnąć piłki ale na tyle niedokładnie, że i tak wylądowała na głowie Michała Górala, który zdobył gola na 1-0. Doskonałą okazję do podwyższenia miał po podaniu Mateusza Bondarenki Aftyka, jednak jego oddany w trudnej pozycji strzał został odbity na róg przez Jakuba Bursztyna. W 22. goście wyrównali po rozegraniu rzutu wolnego i strzale Macieja Majorowicza. Ten sam gracz uratował łodzian 10 minut później ekwilibrystycznym wykopem z pustej bramki po sprytnym lobie Mateusza Praszelika. W kolejnych minutach na boisku działo się mniej - łodzianie skutecznie wybijali Legię z rytmu samemu próbując wywrzeć presję przy wyprowadzeniu piłki na grającym co najmniej elementu zaskoczenia. po godzinie gry sytuację bardzo podobną do tej z pierwszej płowy miał Aftyka, jednak i tym razem górą był Bursztyn. Sporo ożywienia wniósł też wprowadzony na ostatnie pól godziny Mateusz Szwed, który najpierw uderzył obok bramki, a potem w zamieszaniu podbramkowym trafił nawet w słupek. Także goście, wykorzystując coraz bardziej ofensywne nastawienie legionistów (którzy niemal nie schodzili już z połowy przeciwnika) próbowali parokrotnie groźnie i szybko zaatakować, jednak Mróz, Jurków czy Węglowski nie zaskoczyli Wróblewskiego. Najgroźniej było w 81. minucie, gdy napastnik łodzian ograł już golkipera Legii, ale z ostrego kąta fatalnie przestrzelił. Różnie gorąco było w doliczonym czasie. Przez zamkniętych od dłuższego czasu w hokejowym zamku szyki gości przedarł się Szwed, trafiając z ostrego kąta w bramkarza. W odpowiedzi szybka kontra SMS - i w sytuacji sam na sam doskonale interweniował Wróblewski, a dobitka wylądowała na bocznej siatce. Po końcowym gwizdku na nieco bardziej zadowolonych wyglądali łodzianie, ale podział punktów nie stanowi poważniejszego problemu dla żadnej z drużyn m które utrzymują kilkupunktową przewagę nad Jagiellonią Białystok, która jako jedyna walczy jeszcze z dwójką liderów o miejsce w półfinałach MP juniorów starszych.

MLJM: Legia 00 5-1 (3-0) Widzew Łódź 00
1-0 5 min. Łukasz Zjawiński (as. Michał Gładysz)
2-0 33 min. Kacper Wełniak (as. Jakub Sinior)
3-0 37 min. Jakub Sinior (karny po faulu na Mikołaju Neumanie)
3-1 47 min. Marcel Pięczek
4-1 48 min. Łukasz Zjawiński (dob. strz. Jakuba Siniora)
5-1 72 min. Kacper Wełniak (głową, as. Bartłomiej Kukułowicz)

Strzały (celne): Legia 12 (10) - Widzew 7 (3)

Legia: Kochalski Ż (Łakota [01] ng)- Król, Gładysz, D. Cichocki, Matuszewski [01] - Grudziński (52' Kukułowicz Ż), Sinior (kpt) Ż (59' Kumoch), Mydlarz (64' Kłos), Neuman, Zjawiński (52' Sitek) - Wełniak
Trener: Robert Picuła

Bardzo pewne zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi nad Widzewem. Już w 5. minucie Łukasz Zjawiński otrzymał długie podanie na skrzydło od Michała Gładysza, zaś wbiegając w pole karne zauważył, że golkiper wyszedł daleko przed bramkę - i zamiast dośrodkować, precyzyjnie strzelił w krótki róg z ostrego kąta. Niezłe okazje do podwyższenia mieli też Jakub Sinior i ponownie dobijający z bliska Zjawiński. W 33. minucie po przechwycie Mydlarza i prostopadłym zagraniu Siniora zbyt wolno wychodzącego z bramki golkipera RTS uprzedził Kacper Wełniak, który pewnie skierował piłkę do siatki. Kilka chwil potem w pole karne wpadł Mikołaj Neuman, a gdy na linii jego biegu znalazł się bramkarz, arbiter podyktował mimo protestów gości rzut karny, pewnie wykonany przez Siniora.
Pewne 3-0 do przerwy nieco rozleniwiło podopiecznych Roberta Picuły, co wykorzystali widzewiacy. Po ostrzeżeniu, jakim był strzał głową tuż obok spojenia bramki strzeżonej przez Mateusza Kochalskiego, w 47. minucie goście zdobyli gola na 3-1. Odpowiedź legionistów była błyskawiczna - gdy strzał z dystansu Siniora "wypluł " przed siebie bramkarz, dobijający Zjawiński nie zmarnował szansy na podwyższenie na 4-1. Ostatnie pół godziny meczu przyniosło niewiele emocji; wynik meczu ustalił strzałem głową Wełniak po rajdzie i wrzutce z prawego skrzydła Bartka Kukułowicza.

Drukarz Warszawa 1-3 (1-2) Legia 01
0-1 20 min. Paweł Gierach
0-2 29 min. samobójcza (po strzale Bartłomieja Ciepieli)
1-2 50 min.
1-3 75 min. Maciej Anusik b.a.

Legia: Czajkowski [02] - M. Cichocki, Goliński (Kpt), Konik, Szulc - Krasa, Anusik, Lisowski (50' Gościniarek) - Ciepiela (60' Sędzikowski), Gierach, Rosołek
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II

Czwarte zwycięstwo z rzędu podopiecznych Tomasza Kycki. Podobnie jak w niektórych poprzednich spotkaniach, znacznie lepsza w wykonaniu graczy Legii była I połowa, zakończona dwubramkowym prowadzeniem. Gospodarze meczu rozgrywanego na popularnym "Wembley" odpowiedzieli na początku drugiej odsłony zdobywając gola kontaktowego, ale sytuację uspokoił dokładnym strzałem Maciej Anusik w 75. minucie.

Polonia Warszawa 02 1-2 (0-1) Legia 02
0-1 20 min. Jerzy Munik (as. Maksymilian Tkocz)
0-2 58 min. Gabor Grabowski (as. Jerzy Munik)
1-2 70+1 min. Łukasz Sobota

Legia: Woźniak - Sparwasser, Rkosz, Peda, Tkocz - Barnowski (44' Grabowski), Munik, Kochanowski (59' Ignacak), Glapka (36' Stawiarz), Cielemęcki [03] - Karczewski
Rezerwa: Kowynia [03]
Trener: Michał Kolanowski, II trener: Hubert Dolewski, tr. przyg. fiz. Michał Chmielewski

KS Ursus I Warszawa 03 1-2 (0-1) Legia 03
0-1 22 min. Szymon Włodarczyk (as. Jakub Kwiatkowski)
1-1 46 min. Kacper Lenarcik (po rzucie rożnym)
1-2 56 min. Szymon Włodarczyk (głową, as. Jakub Kwiatkowski głową po rzucie rożnym Arkadiusza Ziarko)

Strzały (celne): Ursus 4 (2) - Legia 15 (8)

Legia: Kowynia (Klan ng) - Derlatka (Kpt), T. Wysocki, Szewczyk, Błachewicz (kont., 32' Imiołek) - Kwiatkowski, Ślendak, Troć (45' Ziarko, 61' Skwierczyński), Ziarko (23' Krajewski), Skwierczyński (45' Włodarczyk) - Włodarczyk (36' Papazjan)
Trener: Sebastian Różycki, II trener: Hubert Dolewski

Legionovia Legionowo 2-1 (1-1) Legia 04
0-1 20 min. Wiktor Nowak (po ind. akcji)
1-1 26 min. Amadeusz Biłda(po rzucie rożnym)
2-1 58 min. Bartłomiej Schmalz

Legia: Kikolski - Włoch, Piotrowski [05], M. Boczoń, Arkuszewski, Składowski [05], Wierucki, Mpika - Walczak [05] oraz: Bazler [05], Puciłowski [05], Burakowski [05], Paradowski, Nowak
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Mateusz Majewski

Legia 05 4-2 (0-0) Zwar Międzylesie 05
0-1 47 min. Bartosz Składanek
1-1 50 min. Kacper Michalski (dob. strz. Martina Samsiego)
2-1 52 min. Filip Zwoliński b.a.
3-1 53 min. Martin Samsi
4-1 55 min. Martin Samsi (as. Oskar Lachowicz)
4-2 60+1 min. Oskar Abramczuk

Strzały (celne): Legia 17 (13) - Zwar 4 (2)

Legia: Sitnik (31' Malinowski [06]) - Szewczak (19' R. Boczoń [06], 31' Szewczak, 54' Lachowicz), Gaj, Wojciechowski (45' Samsi) - Kuc (45' R. Boczoń [06]), Lachowicz (45' Michalski), Zwoliński (19' Haber, 56' Kuc), S. Wysocki (19' Michalski, 31' Wysocki) - Samsi (31' Zwoliński)
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Przemysław Chojnowski

Legia 06a 6-1 Zwar Międzylesie 06
1-0 27 min. Jakub Chodkowski (dob. strzału Jakuba Żewłakowa)
2-0 28 min. Kacper Lepianka (z dystansu)
2-1 29 min. Mikołaj Fotyga
3-1 38 min. Jakub Chodkowski (dobitka)
4-1 48 min. Denis Franke (dobitka strzału Jakuba Chodkowskiego)
5-1 53 min. Denis Franke (as. Antoni Wasiak-Libiszowski)
6-1 60+1 min. Błażej Kramarczuk (as. Kacper Włodarek)

Legia: Mickielewicz - Żewłakow, Kuśmider, Kramarczuk, Chodkowski, Kucharski, Lepianka, Denis Franke, Antoni Wasiak-Libiszowski [07]
Trener: Przemysław Łagożny

Promyk Nowa Sucha 06 2-8 (0-4) Legia 06B
0-1 7 min. Piotr Żołyński (as. Kacper Woźniak)
0-2 15 min. Maciej Saletra (as. Jakub Trzaskowski)
0-3 22 min. Piotr Żołyński (as. Jakub Trzaskowski)
0-4 30 min. Piotr Żołyński (as. Jakub Trzaskowski)
0-5 32 min. Piotr Żołyński (as. Klaudiusz Dołowy)
0-6 38 min. Oskar Iwaniec (as. Piotr Żołyński)
1-6 42 min.
1-7 46 min. Jakub Gomółka b.a.
1-8 52 min. Klaudiusz Dołowy (rzut wolny na Jakubie Trzaskowskim)
2-8 57 min.

Legia: Maciej Kieler - Klaudiusz Dołowy, Kacper Woźniak, Jakub Gomółka, Oskar Iwaniec, Maciej Saletra, Piotr Żołyński, Jakub Trzaskowski, Aleksander Grabowski
Trener: Rafał Wajman, II trener: Piotr Chmiel

UKS Piorun Warszawa 07 0-26 Legia 07
0-1 5 min. Dawid Foks b.a.
0-2 6 min. Kuba Nawrocki b.a.
0-3 14 min. Marcel Pernal (as. Mateusz Salamończyk)
0-4 15 min. Marcel Pernal (as. Sebastian Baranowski)
0-5 18 min. Daniel Wyrozumski (as. Łukasz Żagan)
0-6 19 min. Dawid Foks (as. Daniel Wyrozumski)
0-7 21 min. Mateusz Salamończyk (as. Łukasz Żagan)
0-8 24 min. Dawid Foks (as. Łukasz Żagan)
0-9 27 min. Dawid Foks b.a.
0-10 28 min. Piotr Bergiel (as. Dawid Foks)
0-11 29 min. Hubert Swiętochowski (as. Patryk Piekutowski)
0-12 30 min. Piotr Bergiel (as. Patryk Piekutowski)
0-13 30 min. Kuba Nawrocki (as. Patryk Piekutowski)
0-14 31 min. Piotr Bzducha (as. Sebastian Baranowski)
0-15 32 min. Patryk Piekutowski b.a.
0-16 33 min. Sebastian Baranowski (as. Daniel Wyrozumski)
0-17 34 min. Sebastian Baranowski b.a.
0-18 43 min. Łukasz Żagan (as. Hubert Świętochowski)
0-19 44 min. Hubert Świętochowski (as. Łukasz Żagan)
0-20 45 min. Sebastian Baranowski b.a.
0-21 46 min. Łukasz Żagan (as. Dawid Foks)
0-22 47 min. Łukasz Żagan (as. Dawid Foks)
0-23 48 min. Dawid Foks (as. Łukasz Żagan)
0-24 56 min. Łukasz Żagan (as. Piotr Bzducha)
0-25 58 min. Marcel Pernal (as. Piotr Bzducha)
0-26 60 min. Marcel Pernal (as. Piotr Bzducha)

Legia: Sebastian Baranowski, Patryk Piekutowski, Mateusz Salamończyk, Hubert Świętochowski, Piotr Bergiel, Marcel Pernal, Dawid Foks, Łukasz Żagan, Jakub Nawrocki, Piotr Bzducha [08], Daniel Wyrozumski [08]
Trener: Tomasz Bąbel

Legia 08 8-6 KS Ursus II 07
Gole dla Legii:
2 min. Szymon Rusin (as. Daniel Foks)
4 min. Norbert Merchel (as. Daniel Foks)
12 min. Norbert Merchel
19 min. Maciej Bieniak (as. Adam Niewiadomski)
32 min. Maciej Bieniak
34 min. Maks Dołowy (as. Filip Nieckarz)
35 min. Maks Dołowy
50 min. Norbert Merchel (as, Szymon Rusin)

Legia: Maciej Bieniak, Maks Dołowy, Filip Nieckarz, Adam Niewiadomski, Szymon Rusin, Daniel Foks, Noerbert Merchel [09], Marcel Kiełbasiński
Trener: Mateusz Legierski

CWKS Legia 03 7-0 Balkan Team 03 (sparing)
1-0 Michał Rak
2-0 Jakub Skwirtniański
3-0 Mateusz Sidor
4-0 Mikołaj Wiśniewski (as. Kacper Cetlin)
5-0 Mikołaj Wiśniewski
6-0 Mikołaj Wiśniewski
7-0 Mikołaj Wiśniewski

CWKS Legia:
I połowa: Mateusz Zalega - Kacper Kubiszer, Karol sulkowski [02], Igor Trawiński, Jan Sienicki, Maksymilian Dobosz, Filip Wolski, gr. testowany, Alan Długołęcki, gr. testowany - Michał Rak
II połowa: Stanisław Kucharski - Karol Gozdalik, Antoni Sidor [04], Mateusz Sidor, gr. testowany - Jakub Skwirtniański, Jan Kołodziejski, Kacper Cetlin, Jan Michna, Mikołaj J. Wiśniewski, gr. testowany oraz: Filip Grygorczuk, gr. testowany

CWKS Legia 03 7-0 Unia Boryszew 03
1-0 Mikołaj Wiśniewski (as. Michał Rak)
2-0 Mikołaj Wiśniewski (as. Jakub Skwirtniański)
3-0 Mikołaj Wiśniewski (as Filip Grygorczuk)
4-0 Jan Sienicki (as. Michał Rak)
5-0 Jan Sienicki (as. Kacper Cetlin)
6-0 Jan Sienicki (as. Mikołaj Wisniewski)
7-0 Mikołaj Wiśniewski (po ind. akcji)

CWKS Legia: Mateusz Zalega (55' Stanisław Kucharski) - Karol Gozdalik (Igor Trawiński), Mateusz Sidor, Filip Grygorczuk, Antoni Sidor [04] (Jan Michna) - Jan Kołodziejski (Alan Długołęcki), Kacper Cetlin (Maks Dobosz), Jan Sienicki - Michał Rak (Filip Wolski), Jakub Skwirtniański, Mikołaj Wiśniewski (Kacper Kubiszer)
Trener: Łukasz Winek

Zupełna dominacja w grze przełożyła się na wysokie zwycięstwo "wojskowych" Skuteczność po raz kolejny oscylowała jednak w okolicach 25% i w meczu z Unią Warszawa, głównym rywalem w walce o awans do I ligi mazowieckiej, który odbędzie się już za tydzień, potrzebna będzie lepsza koncentracja pod bramką przeciwnika i jeszcze bardziej wytężona praca na treningach. Dość powiedzieć, że legioniści nie wykorzystali blisko 20 sytuacji bramkowych. Po 4 kolejkach CWKS Legia prowadzi z 2 pkt przewagi na Unią i 5 pkt. nad Olimpią Warszawa.

CWKS Legia 07/8 9-2 WAPN Warszawa 07