Legia Warszawa - Spójnia Stargard, Grzegorz Kukiełka - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykówka: Spójnia Stargard 82-88 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W trzecim meczu półfinałowym play-off koszykarze Legii wygrali w Stargardzie z miejscową Spójnią 88-82. Wyniki poszczególnych kwart: 23-25, 22-22, 13-22, 24-19. Stan rywalizacji, która toczyła się do trzech zwycięstw, 3-0 dla Legii! W finale "Wojskowi" zagrają z GTK Gliwice. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Bodziacha
Początek meczu był bardzo obiecujący w wykonaniu legionistów. Podopieczni Piotra Bakuna bardzo dobrze bronili i nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł. Przy czym sami byli skuteczni i po pięciu minutach osiągnęli sześciopunktową przewagę. Jednak następnie w poczynania Legii wkradła się nerwowość (szczególnie w obronie) i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25-23 dla gości. Druga kwarta to kontynuacja przewagi Spójni, która wyszła na minimalne prowadzenie i utrzymywała je przez kolejne minuty, ale w 16. minucie legioniści doprowadzili do stanu 33-33. Do przerwy na tablicy wyników było 47-45 dla Legii.

W szóstej minucie trzeciej kwarty Legia osiągnęła prowadzenie 60-53 i od tego momentu "Wojskowi" zaczęli regularnie wykorzystywać błędy w szeregach Spójni i odskoczyli nawet na 12 oczek. Przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 69-58 dla Legii.

Po trzech minutach ostatniej odsłony i celnym trafieniu Kamila Sulimy za trzy punkty przewaga Legii wzrosła do 20 oczek! Następnie jednak do odrabiania strat zabrała się Spójnia i 3 minuty przed końcem zmniejszyła stratę do 7 punktów i zrobiło się nerwowo. Gdy na zegarze do końca pozostawało półtorej minuty trener gospodarzy wziął czas. Po kolejnej minucie niedokładnej gry i dwóch niewykorzystanych atakach było 86-81 dla Legii. Następnie Łukasz Pacocha wykorzystał dwa rzuty osobiste, a gospodarze zmarnowali rzut za trzy punkty i nic złego już w tym meczu nie mogło się wydarzyć.

Całą półfinałową rywalizację wygrali 3-0 i w finale zmierzą się z drużyną GTK Gliwice, która również 3-0 pokonała Sokoła Łańcut.

Pierwsze dwa mecze odbędą się w stolicy - już teraz zapraszamy do wspierania legionistów w decydującej walce o koszykarską ekstraklasę!