Kasper Hamalainen i Jakub Rzeźniczak podczas sparingu z Radomiakiem - fot. Mishka / Legionisci.com

Sparing: Radomiak Radom 0-2 Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała 2-0 z Radomiakiem Radom w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Jakub Rzeźniczak oraz Daniel Chima Chukwu, dla którego było to trafienie w drugim meczu z rzędu. Mistrzowie Polski byli wyraźnie lepsi od swoich przeciwników i nie pozwalali im na zbyt wiele. Za tydzień "Wojskowi" zagrają o Superpuchar Polski z Arką Gdynia.

Fotoreportaż z meczu - 46 zdjęć Mishki

Przez pierwsze kilkanaście minut na murawie nie działo się zbyt wiele. Obydwie jedenastki nie potrafiły przeprowadzić żadnego składnego ataku, aby zmusić do interwencji bramkarza rywali. W 26. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Thibault Moulin, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką. Za kilka chwil Francuz miał kolejną dobrą szansę, lecz jego próbę z kilku metrów obronił Sebastian Madejski. Pięć minut przed przerwą gracze Jacka Magiery wyszli wreszcie na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Guilherme najlepiej w polu karnym zachował się Jakub Rzeźniczak, który mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Na drugą połowę Legia wyszła w kompletnie innym składzie. Wymieniona została cała jedenastka. W 52. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Maciej Dąbrowski, którego uderzenie głową z dużym trudem obronił golkiper Radomiaka. Za moment błąd defensywy rywali powinien wykorzystać Daniel Chima Chukwu, lecz został dosłownie w ostatnim momencie zablokowany. Nigeryjczyk dużo bardziej precyzyjny był w 65. minucie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i głową umieścił piłkę w bramce. Mistrzowie Polski mieli wyraźną przewagę, jednak kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry kontaktowego gola mogli zdobyć gospodarze, kiedy minimalnie niedokładny był Dominik Sokół. W 78. indywidualnym rajdem popisał się Sebastian Szymański. Młody pomocnik zbiegł ze skrzydła ku osi boiska i z jego strzałem spokojnie poradził sobie wprowadzony Filip Adamczyk. Golkiper Radomiaka dobrze zachował się także, kiedy zaskoczyć się go starał Michał Masłowski.

Radomiak Radom 0-2 (0-1) Legia Warszawa
Rzeźniczak 40, Chukwu 65

Radomiak: 1. Sebastian Madejski (61, 30. Filip Adamczyk) - 13. Lukáš Beňo (66, 25. Rafał Stróżka), 14. Martin Klabník (72, 6. Bartosz Zakrzewski), 4. Maciej Świdzikowski, 19. Marcin Pigiel (46, 26. Tomasz Kamiński) - 24. Szymon Stanisławski (72, 10. Paweł Tarnowski), 18. Chinonso Agu (61, 17. Maciej Filipowicz), 75. Michal Skwarczek, 32. Filip Żagiel (61, 31. Dominik Sokół), 21. Dariusz Brągiel (72, 11. Kamil Cupriak) - 15. Dawid Janczyk (54, 23. Simón Colina).

Legia: (I połowa) 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 22. Konrad Michalak, 15. Michał Kopczyński, 75. Thibault Moulin, 6. Guilherme, 21. Dominik Nagy - 22. Kasper Hämäläinen.

(II połowa) 30. Radosław Majecki - 28. Łukasz Broź, 4. Jakub Czerwiński (89, 23. Mateusz Hołownia), 5. Maciej Dąbrowski, 43. Mateusz Żyro - 11. Miłosz Szczepański, 20. Rafał Makowski, 16. Michał Masłowski, 42. Mateusz Szwoch, 53. Sebastian Szymański - 27. Daniel Chima Chukwu.

żółte kartki: Brągiel - Kopczyński, Żyro.

sędziował: Daniel Maciejewski (Radom).