Michał Kucharczyk wraca do gry po kontuzji - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sparing: Legia II Warszawa 8-1 Pilica Białobrzegi

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sparingu rozegranym w Rembertowie rezerwy Legii Warszawa rozgromiły Pilicę Białobrzegi 8-1. W zespole ze stolicy wystąpiło aż 7 zawodników z kadry pierwszej drużyny, którzy nie zmieścili się w kadrze meczowej na spotkanie z Górnikiem. Pierwszy mecz po kontuzji zagrał Michał Kucharczyk.

Oprócz niego na boisku pojawili się także: Jakub Szumski, Mateusz Żyro, Robert Bartczak, Michał Masłowski, Tin Matić i Vamara Sanogo. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Eryk Więdłocha, a już do przerwy po dwóch trafieniach Tina Maticia do bramki strzeżonej przez Sebastiana Przyrowskiego było 3-1. Worek z bramkami rozwiązał się na dobre po przerwie, gdy po dwa trafienia uzyskał Robert Bartczak i Mateusz Majewski, a jedno trafienie zanotował pozyskany ze Stomilu japoński rozgrywający Tsubasa Nishi.

W 62. minucie Jakub Szumski obronił rzut karny. Choć z uwagi na to, że najmłodsi gracze "dwójki" dopiero wznowią treningi, skład meczowy był stosunkowo wąski, ale bynajmniej nie "cienki". Legioniści mieli wyraźną przewagę, a goście głównie przez pierwsze pół godziny gry i na początku drugiej połowy stawili poważniejszy opór. Bardzo dobrze zaprezentowali się nowi gracze - Tsubasa Nishi, Łukasz Turzyniecki, Mateusz Majewski, Fabian Piasecki i Tomasz Wełnicki, którzy mają wnieść do poczynań drużyny większą pewność i służyć młodszym kolegom swoim doświadczeniem. W drugiej połowie pojawił się także na boisku testowany niespełna 17-letni defensywny pomocnik Daniel Widz.

Sparing: Legia II Warszawa 8-1 (3-1) Pilica Białobrzegi
1-0 - 10' Eryk Więdłocha (bez asysty)
1-1 - 14' Przemysław Śliwiński
2-1 - 29' Tin Matić (as. Tsubasa Nishi)
3-1 - 34' Tin Matić (as. Michał Kucharczyk)
4-1 - 55' Mateusz Majewski (as. Tsubasa Nishi)
5-1 - 78' Mateusz Majewski (as. Tsubasa Nishi)
6-1 - 80' Robert Bartczak (as. Fabian Piasecki)
7-1 - 83' Tsubasa Nishi
8-1 - 85' Robert Bartczak (dobitka strzału Sulleya)

Legia II: Jakub Szumski - Łukasz Turzyniecki, Tomasz Wełnicki, Mateusz Żyro, Robert Bartczak - Eryk Więdłocha, Michał Masłowski (46' Fabian Piasecki), Tsubasa Nishi, Tin Matić (46' Daniel Widz) - Michał Kucharczyk (46' Sadam Sulley), Vamara Sanogo (46' Mateusz Majewski)

Statystyki strzałów: 20 (16 celnych) - 10 (5 celnych)

Najbliższe sparingi Legii II:
sobota, 22 lipca godz. 11:00 z Motorem w Lublinie
środa, 26 lipca godz. 16:45 z Drukarzem Warszawa w Kobyłce
sobota, 29 lipca godz. 12:00 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w Rembertowie (ul Strażacka 121)

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.