Miłosz Szczepański i Sandro Kulenović - fot. Mishka / Legionisci.com

Sparing: Motor Lublin 2-4 Legia II Warszawa

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w Lublinie sparingu Legia II pokonała 4-2 Motor. Już do przerwy było 3-0 po 2 trafieniach Miłosza Szczepańskiego i golu Vamary Sanogo z karnego. Po przerwie skład Legii niemal całkowicie się zmienił i na boisku pojawili się głownie nastolatkowie, ale i tak na 4-0 podwyższył Mateusz Praszelik. W końcówce 2 gole dla Motoru zdobył Kamil Oziemczuk, a karnego miał Kamil Majkowski, który trafił w słupek. Wygrana z mocnym przeciwnikiem jest niezłym prognostykiem.

W środę o 16:45 sparing z Drukarzem w Kobyłce.

Motor Lublin 2-4 (0-4) Legia II Warszawa
0-1 27 min. Miłosz Szczepański (as. Vamara Sanogo)
0-2 29 min. Vamara Sanogo (rzut karny po faulu na nim samym)
0-3 36 min. Miłosz Szczepański (as. Daniel Chima Chukwu)
0-4 67 min. Mateusz Praszelik (as. Kamil Orlik)
1-4 76 min. Kamil Oziemczuk
2-4 80 min. Kamil Oziemczuk

W 84. minucie karnego nie wykorzystał Kamil Majkowski (trafił w słupek)

Motor - I połowa: Otczenaszenko – Słotwiński, Gieraga, Budzyński, Tadrowski - Dzięgielewski, Korczakowski, Tymosiak, Cholerzyński, Kaczmarek, Nowak.
Motor - II połowa: Socha - Szkatuła, Kursa, Gieraga, Michota - Tkaczuk, Cholerzyński, Kamiński, Oziemczuk, Majkowski, Kozban
Trener: Marcin Sasal, II trener: Piotr Zasada

Legia II - I połowa: Szumski - Turzyniecki, Wełnicki, Żyro, Olszewski - Matić, Nishi, Szczepański, Bartczak - Sanogo, Chukwu
Legia II - II połowa: Szumski (60' Burta) - Cichocki, Bondarenko, Żyro, Więdłocha - Orlik, Praszelik, Handzlik, Aftyka - Góral, Majewski
Trener: Krzysztof Dębek, II trener: Marek Saganowski

Zespół Motoru, który już wiosną 2017 r. był bliski awansu do II ligi, teraz we wzmocnionym składzie nie zamierza zmarnować kolejnej szansy. Wśród nowych graczy w zespole Marcina Sasala znalazło się zresztą kilku byłych legionistów: Dawid Dzięgielewski, Igor Korczakowski czy Kamil Majkowski. Legia i Motor wystawiły w obu połowach niemal różne jedenastki. Pierwsza połowa stała na bardzo wysokim poziomie z obu stron. Po akcjach Dzięgielewskiego i Korczakowskiego (słupek) bliski prowadzenia był zespół Lublina, ale potem obrona kierowana dobrze przez Tomasza Wełnickiego nie dawała już wiele szans lublinianom. Legia II odpowiedziała akcjami bardzo aktywnie grającej dwójki napastników Chukwu-Sanogo. Najpierw podanie Sanogo skutecznie wykończył głową Miłosz Szczepański, następnie Francuz po faulu na nim w polu karnym sam skutecznie wykonał jedenastkę. Jeszcze przed przerwą, po dograniu Daniela Chukwu na 0-3 podwyższył ponownie Szczepański, który w swoim pierwszym meczu po przerwie letniej pokazał sporo ciekawych zagrań.

Po przerwie ciężar gry przesunął się bliżej bramki Legii, ale w 67. minucie, po rajdzie Eryka Więdłochy i dograniu Kamila Orlika, najmłodszy na boisku 17-letni Mateusz Praszelik podwyższył na 0-4. Gospodarze w ostatnim kwadransie zaatakowali mocniej, a nasi młodzi gracze mieli problemy z nadążeniem za tempem gry, zarówno w obronie jak i w poczynaniach defensywnych. Dwa gole zdobył był gracz Auxerre i Górnika Łęczna Kamil Oziemczuk, a w 84. minucie, po rzucie karnym da Motoru było jeszcze goręcej. Na szczęście, Kamil Majkowski trafił w słupek. Legia potwierdziła, że zamierza się liczyć w tegorocznych rozgrywkach III-ligowych, a nowi gracze mogą być sporym wzmocnieniem i przykładem dla młodzieży. Zespół opuścił testowany jeszcze w zeszłym tygodniu Fabian Piasecki, nie gra już także Daniel Widz z Olimpii Grudziądz.