Łukasz Zjawiński i Michał Karbownik - fot. Raffi / Legionisci.com

U-17: Polska 1-0 Węgry

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu Turnieju o Puchar Syrenki reprezentacja Polski do lat 17 wygrała w Kołobrzegu z Węgrami 1-0. Na murawie pojawiło się dwóch legionistów: Michał Karbownik zagrał cały mecz, a Łukasz Zjawiński przebywał na placu gry 61 minut. Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego objęli prowadzenie w już w 4. minucie po trafieniu Maika Nawrockiego.

W 54. minucie rzutu karnego po faulu na Zjawińskim nie wykorzystał Olaf Kobacki, a w doliczonym czasie gry dobrej okazji nie wykorzystał Michał Karbownik.

Mecz półfinałowy Polacy zagrają 31 sierpnia o godzinie 17:00 w Kołobrzegu, a ich rywalem będzie Belgia, która pokonała Uzbekistan 4-1.

U-17: Polska 1-0 (1-0) Węgry
1-0 - 4' Maik Nawrocki

Polska: 1. Marcel Lotka - 2. Karol Smajdor, 5. Wiktor Pleśnierowicz, 4. Maik Nawrocki, 3. Mateusz Maćkowiak - 7. Olaf Kobacki (61' 15. Paweł Żuk), 8. Michał Karbownik, 10. Mateusz Bogusz (76' 16. Bartłomiej Eizenchart), 20. Szymon Czyż (66' 6. Jakub Białczyk), 17. Patrik Richert (66' 11. Jakub Karbownik) - 9. Łukasz Zjawiński (61' 18. Mateusz Żukowski)

Węgry: 1. Balazs Asvanyi - 2. Benjamin Lakatos, 4. Varju Benedek, 5. Kevin Kormendi (55' 16. Zoltan Sipos), 3. Laszlo Papp - 7. Dominik Cipf (76' 14. Dominik Toth), 8. Patrik Nyari, 6. Vince Nyiri, 18. Gergo Irimias (55' 10. Erik Burai), 11. Csaba Bukta (46, 21. Gergely Kapronczai) - 19. Peter Beke (55' 9. Kristof Toth-Gabor)

Grano 2 x 40 minut.