Łukasz Zjawiński i Michał Karbownik - fot. Raffi / Legionisci.com

U-17: Polska 4-1 Belgia

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drugim meczu Turnieju o Puchar Syrenki reprezentacja Polski do lat 17 wygrała w Kołobrzegu z Belgią 4-1. Na murawie od pierwszego gwizdka zagrał jeden z dwóch powołanych legionistów - Michał Karbownik. Łukasz Zjawiński pojawił się na placu gry w drugiej części spotkania i miał udział w zdobyciu jednej z bramek. W 39. minucie prowadzenie Polakom dał Karol Smajdor, a trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania na 2-0 podwyższył Patryk Richert.

Młodzi Polacy zdecydowanie dominowali nad rywalami, ale to Belgowie 10 minut przed końcem zdobyli kontaktową bramkę. Jednak nasi reprezentanci szybko odpowiedzieli dwoma bramkami i nie pozostawili złudzeń, która drużyna tego dnia była lepsza. Najpierw bramkę wypracował legionista Łukasz Zjawiński, a wynik w ostatniej minucie ustalił Błażej Czuban.

Mecz finałowy Polacy zagrają 2 września o godzinie 18:00 w Kołobrzegu, a ich rywalem będzie Portugalia, która w drugim półfinale pokonała Rumunię 3-0.

U-17: Polska 4-1 (1-0) Belgia
1-0 - 39' Karol Smajdor
2-0 - 43' Patryk Richert
2-1 - 70' Lars Dendoncker
3-1 - 76' Siebe Vandermeulen (as. Łukasz Zjawiński)
4-1 - 80' Błażej Czuban

Polska: 12. Jędrzej Grobelny - 2. Karol Smajdor, 5. Wiktor Pleśnierowicz, 4. Maik Nawrocki, 13. Sebastian Mach (75' 14. Michał Bogacz) - 15. Paweł Żuk (62' 7. Olaf Kobacki), 8. Michał Karbownik (52, 6. Jakub Białczyk), 10. Mateusz Bogusz (62' 9. Łukasz Zjawiński), 20. Szymon Czyż, 17. Patryk Richert (52' 11. Jakub Karbownik) - 18. Mateusz Żukowski (62' 19. Błażej Czuban)

Belgia: 1. Nick Shinton - 2. Artuur Zutterman, 18. Robbe Berben (58' 3. Siebe Vandermeulen), 4. Lars Dendoncker, 14. Loic Masscho - 15. Anaxis Dinsifwa (57' 7. Largie Ramazani), 17. Halim Timassi, 6. Nicolas Raskin (58' 8. Yari Verschaeren), 19. Adnan Ugur, 11. Noah Aelterman (58' 9. Arne Cuypers) - 16. Gabriel Lemoine