Kacper Wełniak - fot. Raffi / Legionisci.com

Liga Młodzieżowa: Breidablik Kopavogur 1-3 Legia Warszawa

Woytek - Wiadomość archiwalna

W pierwszym spotkaniu Ligi Młodzieżowej UEFA Legia Warszawa pokonała na wyjeździe islandzki Breidablik Kopavogur 3-1. Do przerwy mimo dobrej gry "Wojskowych", to gospodarze prowadzili 1-0. Po zmianie stron do siatki trafiali już jednak tylko legioniści. Rewanż odbędzie się na głównej płycie stadionu Legii w środę, 18 października o godzinie 18:00.

W drugiej rundzie zwycięzca dwumeczu zmierzy się ze szwedzkim Hammarby IF lub Ajaxem Amsterdam. Pierwszy mecz Holendrzy wygrali 4-0. Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano na 1 i 22 listopada.

* * *

W 8. minucie Aleksander Waniek oddał groźny strzał z rzutu wolnego, ale bramkarz gospodarzy zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 29. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Sindri Ingimarssona. Mimo to z minuty na minutę przewaga warszawiaków rosła. W 55. minucie Legia doprowadziła do wyrównania po strzale z dystansu Mikołaja Neumana. Piłka jeszcze lekko odbiła się od Michała Górala. W 61. minucie na boisko za Michała Górala wszedł Kacper Wełniak i pięć minut później cieszył się ze zdobycia gola. Najpierw strzał Szczepańskiego bramkarz z Islandii obronił, ale przy dobitce legionisty był bez szans. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry z rzutu rożnego dośrodkował Bartosz Olszewski, a Kacper Wełniak strzałem z główki ponownie wpisał się na listę strzelców.

Liga Młodzieżowa: Breiðablik Kópavogur 1-3 (1-0) Legia Warszawa
1-0 - 29' Sindri Ingimarsson
1-1 - 55' Mikołaj Neuman
1-2 - 66' Kacper Wełniak
1-3 - 79' Kacper Wełniak

Legia: 1. Mateusz Kochalski - 2. Michał Król, 5. Mateusz Bondarenko, 4. Mateusz Żyro, 3. Bartosz Olszewski - 21. Mikołaj Neuman (82' 17. Mateusz Olejarka), 6. Aleksander Waniek, 14. Mateusz Praszelik (46' 16. Michał Karbownik), 11. Miłosz Szczepański, 7. Kamil Orlik - 9. Michał Góral (61' 20. Kacper Wełniak)

Rezerwa: 12. Paweł Lakota, 13. Mateusz Szwed, 15. Kacper Pietrzyk, 24. Konrad Matuszewski

żółte kartki: Stefánsson, Aðalsteinsson, Strange (Breiðablik) - Praszelik, Orlik, Wełniak, Neuman, Bondarenko (Legia)