Młodzież: mecze środowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W cieniu rywalizacji w Uefa Youth League odbyły się wczoraj dwa zaległe spotkania centralnej Legii w kategoriach wiekowych U-17 i U-15. Juniorzy młodsi bardzo słabo rozpoczęli spotkanie w Białymstoku z MOSP, tracąc w pierwszym kwadransie aż 3 gole, i strat nie udało się odrobić. Mimo pierwszej porażki w sezonie (1-4) Legia wciąż prowadzi w tabeli. Lepiej poszło trampkarzom, którzy pokonali 5-1 Talent Białystok 2003, odnosząc 4. zwycięstwo z rzędu w CLJ U-15, zrównując się punktami z SMS Łódź i Jagiellonią.

Liderem w tej grupie CLJ pozostaje Escola Varsovia z kompletem 6 zwycięstw.

CLJ U-17: MOSP Białystok 4-1 (3-1) Legia 01
1-0 5 min. Maciej Twarowski
2-0 11 min. Maciej Twarowski
3-0 13 min. Krystian Wójcicki
3-1 28 min. Wiktor Preuss (as. Łukasz Łakomy)
4-1 51 min. Maciej Twarowski

Legia: Kacper Czajkowski [02] - Nikodem Niski [02], Kamil Rokosz[02], Mieszko Lorenc (52' Patryk Peda [02]), Patryk Konik (60' Maksymilian Tkocz [02]) - Łukasz Łakomy - Kacper Grzela (60' Adam Katnaji [02]), Mateusz Lisowski (52' Kacper Gościniarek [02]) - Bartłomiej Ciepiela, Wiktor Preuss, Maciej Rosołek. Rezerwa: Tomasz Woźniak [br, 02]
Trener: Tomasz Sokołowski, II trener: Rafał Gębarski

Choć w teorii to legioniści byli faworytem w meczu z 7. w tabeli MOSP, spotkanie pokazało, że nieprzypadkowo żadna z drużyn w grupie nie wygrała więcej niż połowę swoich meczów. Gospodarze ruszyli do generalnego szturmu, a złożona głównie z młodszych zawodników defensywa zdawała się być nieco zaskoczona naporem jagiellończyków. Wprawdzie ostatni kwadrans pierwszej połowy to powolne odzyskiwanie defensywy i gol Wiktora Preussa po pięknym rajdzie Łukasza Łakomego, który przeszedł kolejno pięciu graczy MOSP, jednak kolejnych goli zabrakło. Gdy gospodarze trafili po raz czwarty, z legionistów jak by uszło powietrze (a z bramki... zniknął powieszony tam przez naszego bramkarza szalik Legii, zerwany przez jakiegoś miejscowego młodocianego desperata-rowerzystę...). Wprawdzie w ostatnich 10 minutach Legia znowu przeszła do ofensywy, ale i tak nie zdołała jej przekuć na gole, a i tak nie zapowiadało się zresztą, że zdołał w pełni odrobić straty.
Zimny prysznic w postaci pierwszej porażki w sezonie się przyda, podobnie jak doświadczenie zebrane w walce z agresywnie grającym przeciwnikiem przez niektórych, do tej pory rzadko grających w zespole U-17 zawodników.

CLJ U-15: Legia U-15 5-1 (3-0) AP Talent Białystok 03
1-0 13 min. Arkadiusz Ziarko (as. Adrian Troć)
2-0 26 min. Kamil Markiewicz (samobójcza, a.s Arkadiusz Ziarko)
3-0 51 min. Michał Budziszewski b.a.
4-0 55 min. Kacper Imiołek b.a.
5-0 70 min. Norbert Paszkowski (samobójcza as. Kacper Skwierczyński)
5-1 70+1 min. Kamil Markiewicz

Legia: Jakub Kowynia - Kacper Imiołek, Filip Szewczyk (36' Dominik Arkuszewski [04]), Sebastian Szczytniewski, Arkadiusz Ziarko - Bartosz Ślendak, Ignacy Dawid (36' Patryk Pierzak), Dominik Krajewski, Adrian Troć (36' Oliwier Olszewski), Kacper Skwierczyński, Michał Budziszewski + zmiany hokejowe oraz Jakub Mielcarz [04](br, ng)