fot. kutnotylkowidzew.pl
REKLAMA

Legijny Targówek: Aukcje dla ś.p. Mateo

Legijny Targówek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W listopadzie odszedł w wieku 44 lat nasz kolega - Mateo, jeden z filarów czynnego kibicowania na Targówku. Zawsze obecny na trybunach, przez wiele lat związany z legijnym ruchem kibicowskim na Targówku oraz lokalnie, z ruchem ultras GKP Targówek. To przy nim wychowywała się w ostatnich latach dzielnicowa młodzież, to On uczył ich zasad i patriotyzmu, zarówno warszawskiego, jak i tego który wynika z bycia Polakiem.

To właśnie Mateusz był animatorem udziału kibiców z Targówka w wielu patriotycznych czy charytatywnych inicjatywach. Setki wyjazdów, meczów u siebie, akcji patriotyczno-narodowych, ogrom godzin spędzonych przy organizacji opraw i tysiące przejechanych kilometrów, czy to za Legią, czy za GKP. To wszystko przerwała niespodziewana śmierć naszego kolegi.

Przyjaciele i najbliżsi koledzy Mateusza z Targówka zorganizowali aukcje, z których zysk zostanie w całości przeznaczony na postawienie godnego nagrobka. Grób rodzinny w którym spoczął jest już nadszarpnięty zębem czasu, a do tego na jego płycie nie zmieszczą się już napisy upamiętniające Mateusza.

Jak mówią kibice z Targówka: "za te wszystkie lata przez które On uczył i wychowywał młodych kibiców i patriotów, jesteśmy Mu winni choćby tę pamięć. Dlatego chcemy pokryć jak największą część kosztów związanych z postawieniem nowego grobu i odciążyć nieco pogrążoną w żałobie rodzinę."

AUKCJE DLA MATEO


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.