Sparing: Legia U-15 3-0 Kadra OZPN Opole

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legioniści z niezłej strony pokazali się w pierwszym sparingu w nowym roku. Tydzień po triumfie w futsalowym turnieju w Sosnowcu podopieczni Dariusza Rolaka zmierzyli się z kadrą województwa opolskiego. Wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie - trzykrotnie skutecznością błysnął, po dograniach Kacpra Imiołka, Szymon Włodarczyk. 15-letni napastnik rano związał się z Legią profesjonalną umową, a po południu pokazał się z dobrej strony obserwującemu mecz selekcjonerowi Marcinowi Dornie.

Zresztą interesujących pojedynków 1 na 1 i prostopadłych podań nie brakowało. Goście inicjatywę przejęli na moment przy stanie 2-0, ale trafienie "Włodara" do szatni (i ładny, acz nieuznany z powodu spalonego gol lobem dobrze spisującego się innego z kadrowiczów Huberta Derlatki) ostudziło ich zapędy. Po przerwie, choć okazji nie brakowało, mecz nieco stracił na tempie i efektowności.

Legia U15 3-0 (3-0) Kadra Opolskiego ZPN '03
1-0 5 min. Szymon Włodarczyk (dobitka strzału Kacpra Imiołka)
2-0 15 min. Szymon Włodarczyk (as. Kacper Imiołek)
3-0 36 min. Szymon Włodarczyk (as. Kacper Imiołek z rzutu rożnego)

Strzały (celne): Legia 14 (7) - Opolski ZPN 4 (2)

Legia: Kuczyński [04], Klan - Derlatka, Szewczyk, Szczytniewski, Imiołek, Niesłuchowski, Ślendak, Dawid, Skwierczyński, Olszewski, Włodarczyk, Okulicki [04], Mazur [04], Krajewski, Majewski [02], Ziarko
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Jakub Zapaśnik