Legia U11A - Raków Częstochowa 07 - fot. Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

Juniorzy młodsi pokonali 3-0 AKS SMS Łódź. W meczu durżyn U14 Legia dość pechowo zremisowała z Arką 2-2, a na Łazienkowskiej doszło też do pojedynku drużyn o dwa lata młodszych. Z kolei w roczniku 2005 Legia rozegrała bardzo ciekawy sparing z MUKS Dąbrowa Górnicza, którym nie brakowało zmian dramaturgii i prowadzenia. W Inowrocławiu odbył się turniej klubów partnerskich rocznika 2008. Legioniści z roczników 2007 i 2008 (LSS) zmierzyli się natomiast z rówieśnikami z Rakowa Częstochowa.

Legia U17 3-0 AKS SMS Łódź U-17
1-0 12 min. Radosław Cielemęcki
2-0 77 min. Adam Katnaji
3-0 80 min. Jan Goliński (rzut karny)

Legia: Tomasz Wożniak [02] – Nikodem Niski [02], Jan Goliński (Kpt), Mieszko Lorenc, Michał Sparwasser [02](Adam Katnaji [02]) – Mateusz Lisowski(Dawid Barnowski [02]), Jerzy Munik [02](Michał Kochanowski [02]), Radosław Cielemęcki [03](Kacper Gościniarek [02]), Gabor Grabowski [02], gracz testowany (Kacper Grzela) – Dawid Karczewski [02] (Mateusz Leszczuk)
Trener: Tomasz Sokołowski

Legia U14 2-2 (0-1) SI Arka Gdynia 04
0-1 Donat Adkonis
1-1 Oskar Lachowicz (as. Kacper Włoch)
1-2 Jakub Gasiński
2-2 Jakub Rutkowski (as. Adam Dębiński z rogu)

Legia: Kacper Michalski, Jakub Mielcarz, Joel Mpika, Kacper Włoch, Jakub Rutkowski, Wiktor Nowak, Grzegorz Burakowski [05], Adam Dębiński, Dominik Arkuszewski, Kacper Jakóbczuk, Wiktor Puciłowski [05], Igor Strzałek, Oskar Lachowicz [05], Maks Stangret [05], gr. testowany, Tomasz Walczak [05]
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Mateusz Majewski

Legia U-13 - MUKP Silent Dąbrowa Górnicza 05

Strzały (celne): Legia 19(16) - MUKP 7(5) [do przerwy 13(10) - 3(3)]

Legia: Kacper Sitnik, Sebastian Wysocki, Szymon Gaj, Karol Haber, Michał Wojciechowski, Wiktor Kajuk, Benedykt Piotrowski, Piotr Kuc, Filip Zwoliński, Milan Bazler, Kacper Michalski, Filip Składowski
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Przemysław Chojnowski

Bardzo ciekawy pojedynek rozegrali podopieczni Jakuba Zapaśnika w sobotni wieczór. Mecz rozegrano w formule po 11 - a zatem inaczej niz w lidze, gdzie gra się po 9 na zwężonym boisku. MUKP okazał się być drużyną myślącą o sprawnym rozgrywaniu piłki i szukającą róznych metod gry. Goście dukrotnie obejmowali prowadzenie, choć i bardzo kiepska skuteczność legionistów przed przerwą, mimo wielu dogodnych sytuacji (Kajuk, Bazler, Zwoliński czy Składowski), mocno się do tego przyczyniła. Mimo wszystko, poza niewykorzystywaniem sytuacji, gra naszych zawodników mogła się podobać. Pierwsze minuty drugiej odsłony to dobra postawa MUKP, którego gracze sprawnie wychodzili spod pressingu i utrzymywali się przy piłce, któwrząc sobie dwie dogodne okazję (jedną obronił Sitnik, a po rzucie rożnym piłka trafiła w słupek). Ostatnie 20 minut to jednak rosnąca przewaga naszego zespołu, która została również udokumentowana ciekawymi i skutecznie wykończonymi akcjami. Ogólnie, mimo jeszcze nieco "feryjnej" formy i nieco ograniczonego składu, sparing należ uznać bez wątpienia za wartościowy.

Legia U-12 - SI Arka Gdynia 06

Legia: Aleksander Mickielewicz, Jakub Trzaskowski, Piotr Kuśmider, Maciej Saletra, Jakub Chodkowski, Kacper Włodarek, Jakub Żewłakow, Kacper Lepianka, Denis Franke, Dawid Foks [07], Sebastian Baranowski [07]
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Piotr Chmiel

Udany występ legionistów w meczu z Arką. Nasz zespół, wspomagany przez kilku młodszych kolegów miał swój pomysł na grę, który realizował dość konsekwentnie, z lepszym lub gorszym skutkiem, od pierwszej do ostatniej minuty. Goście próbowali owszem kontrakcji, jednak na posterunku stał blok obronny oraz Olek Mickielewicz. Po raz kolejny silną bronią legionistów były także stałe fragmenty gry, z których jeden zakończył się zresztą celnym trafieniem. Za tydzień podopieczni Mateusza Majewskiego na Łazienkowskiej podejmą rówieśników (z Lecha Poznań, Jagiellonii, Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin i Zagłębia Lubin) w ramach festiwalu gier Big 6.

Legia U11A - Raków Częstochowa 07

Strzały (celne): Legia 48(33) - Raków 21 (15)

Legia: Marcel Pernal - Jakub Nawrocki, Hubert Świętochowski, Dawid Foks, gr. testowany, Sebastian Baranowski, Piotr Bzducha [08], Piotr Bergiel
Trener: Tomasz Bąbel (Nb), Maciej Pietraszko

Legia LSS U-10 - Raków Częstochowa 2008

Legia LSS: Sebastian Lichocki, Maciej Bieniak [APLW], Piotr Komorowski, Jakub Kuciński, Miłosz Morawski, Jakub Piaseczny [09], Maciej Suwik, Melchior Bukowiecki
Trener: Łukasz Listwan, Krzysztof Krakowski

Gracze z roczników 2007-8 spotkali się z rówieśnikami z Częstochowy. W meczu drużyn młodszych (gdzie trzon zespołu Legii stanowili gracze LSS, wobec wyjazdu większości zawodników U11B na turniej do Inowrocławia) inicjatywa leżała częściej po stronie gości; młodzi legioniści odgryzali się od czasu do czasu, ale nieco większą skuteczność pokazali dopiero w końcówce. Mecz z silnym, dynamicznym i ogólnie bardzo wymagającym przeciwnikiem był jednak dla naszych zawodników doskonałym przetarciem i trudną lekcją, która bez wątpienia przyniesie pozytywny skutek w przyszłości.
Nieco odmienny przebieg miał mecz na drugim boisku, gdzie zmierzyli się gracze głównie z rocznika 2007. Choć Rakowanie zaczęli bardzo dobrze, i groźnymi kontrami wprowadzali momentami sporo zamieszania, Legia grała z minuty na minutę coraz pewniej, konsekwentniej, a nasi zawodnicy pokazali niezłe umiejętności indywidualne oraz ich wykorzystanie w grze zespołowej. Podopieczni Tomasza Bąbla i zastępującego go dziś Macieja Pietraszki nie bali się pojedynków jeden na jeden i odważnych, nieszablonowych decyzji, choć niekiedy kończyły się stratami. Także strzały z dystansu były mocną stroną zespołu Legii, a golkiper Rakowa miał z ich obroną bardzo dużo pracy. Mimo dosć wąskiego składu, nasi zawodnicy dobrze znieśli ponad 70-minutowy pojedynek, grając z żelazną konsekwencją i skutecznie do ostatnich chwil meczu.

Turniej Klubów Partnerskich Legii Warszawa U-10 "Cuiavia Cup 2018" - Inowrocław:

W dwudniowym turnieju wzięli udział: Legia Warszawa U11B [2008], Cuiavia Inowrocław, Królewscy Płock, Diament Zduńska Wola, KKS Kalisz, Varsovia Warszawa, Olimpia Elbląg, APN Piotrków Trybunalski, AP Mam Talent Limanovia Limanowa, AP Żuri Olsztyn, Futbolica Kraków. Mecze miały charakter szkoleniowy i nie prowadzono klasyfikacji łącznej.

Legia: Daniel Wyrozumski, Filip Nieckarz, Maks Dołowy, Marcel Kiełbasiński, Szymon Rusin, Daniel Foks, Raul Bazler, Norbert Merchel [09], Adam Niewiadomski.
Trenerzy: Mateusz Legierski, Rafał Wajman, Sebastian Różycki (koordynator)