Mateusz Bondarenko - fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy: Porażka w sparingu z Pilicą

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rozegranym we wtorek meczu sparingowym rezerwy Legii Warszawa przegrały z Pilicą Białobrzegi 1-2. Do przerwy było 1-0 dla lidera IV ligi po bramce Damiana Stanisławskiego. W 59. minucie ten sam zawodnik podwyższył na 2-0 z rzutu karnego. Honorowego gola dla "Wojskowych" zdobył w ostatniej minucie Mateusz Bondarenko zmieniając tor lotu piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Goście prezentowali się nieco lepiej, grając bardziej zdecydowanie. Z kolei niektórym legionistom brakowało zdecydowania i konsekwencji w walce o piłkę, a odstawianie nogi lub odpuszczenie po stracie nie było niestety rzadkością. Gdy już gracze z Łazienkowskiej stworzyli sobie okazję, fatalnie szwankowało wykończenie (dwukrotnie w pierwszej połowie abrakło zamknięcia bardzo dobrego podania, z kolei po przerwie dwukrotnie podań Roberta Bartczaka nie potrafił zamienić na gola Michał Góral). Strzały z dystansu nie mogły z kolei zaskoczyć broniącego dostępu do bramki Pilicy doświadczonego Sebastiana Przyrowskiego. Wobec kontuzji sześciu zawodników, wszyscy dostępni gracze otrzymali co najmniej po 45 minut gry. Tylko niektórzy wykorzystali swoją szansę, w tym wyglądający najlepiej spośród graczy testowanych Amos Shapiro-Thompson, który coraz lepiej prezentuje się na boisku - imponując techniką, dynamiką i walecznością, a jego przyjście do Legii II jest niemal przesądzone. W sobotę Legia II zagra na wyjeździe z I-ligową Olimpią Grudziądz i musi zagrać znacznie lepiej. W okresie przygotowawczym już parokrotnie pokazała, że potrafi wznieść się na znacznie wyższy poziom, ale porównując to spotkanie rozegrane w drastycznie odmłodzonym skladzie (poza Bartczakiem, wszyscy pozostali zawodnicy nie ukończyli jeszcze 20. roku życia) ze sparingiem z Pilicą rozegranym w lipcu (8-1), nietrudno dostrzec pewne różnice. Wielu zawodników czeka dużo pracy by sprostać wymaganiom, a w przyszłości zbliżyć się do gry w I drużynie.

Sparing: Legia II Warszawa 1-2 (0-1) Pilica Białobrzegi
0-1 - 13 min. Damian Stanisławski
0-2 - 59 min. Damian Stanisławski (karny)
1-2 - 90 min. Mateusz Bondarenko

Legia: Jakub Ojrzyński [03](46' Paweł Łakota [01]) - Michał Król (Kpt)[00], Mateusz Bondarenko [99], Kacper Pietrzyk [99], Konrad Matuszewski [01](46' Mateusz Grudziński [00]) - Konrad Kumor [98](46' Mateusz Szwed [00]), Bartosz Gęsior [98](46' Rymek [99]), Amos Shapiro-Thompson [00], Robert Bartczak [96], Mateusz Olejarka [99](46' Grzegorz Aftyka [98]) - Michał Góral [99](70' Mateusz Olejarka)
Trener: Krzysztof Dębek, II trener: Marek Saganowski