Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com

Jozak: Wyciągamy wnioski z naszych błędów

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Romeo Jozak (trener Legii): To był ważny mecz. Staramy się cały czas wyciągać wnioski z naszych błędów. Byliśmy mocno skoncentrowani na tym, żeby dziś było ich jak najmniej. Ten tydzień zacząłem od analizy poprzedniego meczu na Łazienkowskiej, gdy przegraliśmy z Wisłą Płock. Dziś nie mogło być o tym mowy. A gdy już prowadzisz 3-0 i masz mecz pod kontrolą, możesz trochę zwolnić.

W pierwszej połowie dobrze realizowaliśmy nasze założenia. Zmiany były zaplanowane, bo chciałem dać szansę na grę innym graczom. W naszej grze są cały czas mankamenty, ale wiemy o nich i będziemy je eliminować. Dziś zagraliśmy chyba najlepsze 45 minut za mojej pracy w Warszawie. Jestem zadowolony, bo widzę postęp mojej drużyny. Cały czas się rozkręcamy i idziemy do przodu. Szczyt formy ma być w lipcu i sierpniu, gdy będziemy walczyć o europejskie puchary.

Przed nami jeszcze 14 kroków do celu. Cieszę się, że piłkarze są skoncentrowani i realizują moje założenia.

Przestawiamy się na 4-3-3 i część osób dziwi się dlaczego nie wychodziło nam to w sparingach, a w lidze jest dużo lepiej. Pamiętajmy, że sparingi to tylko mecze towarzyskie i mają inne cele niż gra w lidze. Po meczu z Victorią Pilzno zobaczyliśmy, jak to ustawienie sprawdza się podczas spotkania z dobrą drużyną. Wówczas dobrze nam szło w ofensywie, a słabiej w defensywie. Ale po powrocie do Polski zajęliśmy się także i obroną.

Jak skomentuję dzisiejszy mecz w wykonaniu Kaspra Hamalainena? To proste - gdy strzelisz trzy gole, to nic więcej nie musisz robić, bo i tak jesteś najlepszy na boisku. Hama jest bardzo zadowolony i długo rozdawał autografy. Ale Kasper to świetny człowiek i bardzo dobry zawodnik. Prezentuje równy i wysoki poziom odkąd jestem trenerem Legii.