Kosta Runjaić - fot. Mishka / Legionisci.com

Runjaić: Legia miała więcej szczęścia

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kosta Runjaić (trener Pogoni): Gratuluję Legii wygranej 3-0. Wynik jednak nie do końca oddaje to, co działo się na boisku, W pierwszej połowie to my byliśmy drużyną lepszą i mieliśmy więcej okazji strzeleckich. Zabrakło nam trochę szczęścia, żeby strzelić gola na 1-1. W pierwszej połowie Legia miła trochę szczęścia więcej.

Wiedziałem, że druga połowa nie będzie łatwa. Chcieliśmy jednak doprowadzić do emocji w tym meczu. Mimo to nie mogliśmy zapomnieć o defensywie. Konieczne była więc równowaga między obroną i atakiem. Legia szybko strzeliła jednak gola na 2-0. Znów szczęście było przy gospoda-rzach, bo był lekki rykoszet. Takie rzeczy zdarzają się w piłce.

Po tym golu musieliśmy się otworzyć. Mniej myśleliśmy o obronie. Legia to klasowy zespół i potrafiła to wykorzystać. Liczyłem, że strzelimy choć jednego gola. Jeśli nie z akcji, to ze stałego fragmentu gry. Problem, że nasz stały fragment gdy zakończył się kontrą Legii i golem na 3-0.

W perspektywie całego meczu - wygrana Legii jest zasłużona. Dla moich graczy to była dobra lekcja. Dobrze, że w grupie spadkowej będziemy grali cztery mecze u siebie.