Młodzież: mecze środowe

W zaległym meczu 20. kolejki CLJ juniorzy starsi Legii pokonali na wyjeździe 4-1 Resovię po golach: Rosołka, Grudzińskiego, Łakomego i Neumana i na 8 kolejek przed końcem prowadzą z 10 pkt. przewagi nad Cracovią. Zespół U14 rozegrał awansem mecz ze Zniczem Pruszków '04, wygrywając 2-0 po golach Walczaka i Mazura. CWKS Legia '03 grając dość szerokim składem wygrał 5-0 w sparingu z Naprzodem GOSiR Stare Babice w Zielonkach.

CLJ U19: Resovia Rzeszów 99/00 1-4 (0-1) Legia U19
0-1 35 min. Maciej Rosołek b.a.
0-2 60 min. Mateusz Grudziński b.a.
0-3 75 min. Łukasz Łakomy (dob. strz. Łukasza Zjawińskiego)
1-3 77 min. Jakub Kądziołka
1-4 85 min. Mikołaj Neuman (as. Filip Czach)

Legia: Paweł Łakota [01]- Mateusz Szwed, Filip Czach, Mateusz Grudziński, Patryk Konik [01] - Maksymilian Sitek (46' Łukasz Łakomy [01]), Michał Mydlarz (88' Mieszko Lorenc[01]), Michał Karbownik [01], Mikołaj Neuman - Maciej Rosołek [01], Łukasz Zjawiński [01](82' Bartłomiej Ciepiela [01]).
Rezerwa: Kacper Czajkowski (br)[02]
Trener: Piotr Kobierecki, II trener: Robert Picuła

Zaległy mecz z Resovią miał przez sporą cześć spotkania zacięty przebieg. Legioniści, wobec licznych przesunięć skłądu zimą i gry dużej części juniorów w zespole rezerw (np. w dniu dzisiejszym - 9) i sporej iości wyjazdów w ostatnim czasie, mieli prawo znajdować się w lekkim "dołku" fizycznym. Gospodarze meczu z kolei walczą desperacko o utrzymanie w pomniejszanej lidze (tj. o miejsce w pierwszej 6-tce). Przez pierwsze pół godziny to oni byli bliżsi zdobycia gola, stwarzając sobie dwie bardzo dogodne sytuacje (jedna zakończona trafieniem w poprzeczkę). W 35. minucie po dograniu Michała Mydlarza obrońca dość niedokładnie wybił piłkę; ta trafiła do Macieja Rosołka, który precyzyjnym uderzeniem z 16 m wewnętrzną częścią stopy dał naszej drużynie prowadzenie. Po przerwie gra Legii wyglądała nieco lepiej, a po godzinie gry udało się uzyskać drugą bramkę - po rzucie rożnym i wrzutce Mikołaja Neumana oraz zamieszaniu podbramkowym futbolówka trafiła do Mateusza Grudzińskiego, a ten strzałem z półobrotu przypomniał o swojej skuteczności z poprzednich sezonów. W 75. minucie po akcji Łukasza Łakomego i Neumana sam na sam z golkiperem Resovii znalazł się Łukasz Zjawiński - do piłki odbitej po jego strzale dopadł Łakomy i zdobył swojego pierwszego gola w CLJ U-19 (zawodnik ten jeszcze jesienią występował w lidze juniorów młodszych).
Gospodarze odpowiedzieli dość szybko trafieniem Kądziołki (na które, prawdę mówiąc, zasługiwali). Ich nadzieje zostały jednak szybko zgaszone, bo w 85. minucie błąd popełnił gracz Resovii, który nie zdołał przeciąć długiego podania Filipa Czacha - Mikołaj Neuman zaś nie zmarnował nadarzającej się okazji.
Choć Legia w sezonie zasadniczym wobec poważnych zmian w składzie i celów szkoleniowych nie miała większych planów niż utrzymanie w szóstce dające pozostanie w lidze - sytuacja ułożyła się tak, że podopieczni Piotra Kobiereckiego mają 10-11 p. przewagi nad Cracovią i Koroną, które za dwa tygodnie grają ze sobą mecz zaległy. 8 meczów do końca sezonu zasadniczego to dużo, ale perspektywa udziału w półfinałach MP powoli się zbliża. Dość powiedzieć, że po rundzie jesiennej przewaga Legii nad kolejnymi drużynami wynosiła 3-5 punktów - tymczasem legioniści jako jedyny zespół w lidze pozostają niepokonani, mimo znacznego odmłodzenia składu (w środę aż 9 z 16 graczy stanowili juniorzy młodsi z roczników 2001-2).