fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Krajowe puchary legionistów

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W obecnej kadrze Legii znajduje się trzech piłkarzy, dla których ewentualne środowe zdobycie Pucharu Polski będzie już szóstym w karierze. Najwięcej zwycięstw w finale mają Inaki Astiz, Miroslav Radović i Michał Kucharczyk. Dwóch pierwszych po raz pierwszy sięgnęło po puchar już dziesięć lat temu po zwycięstwie w rzutach karnych nad Wisłą Kraków. Jak wypadają pozostali?

Najbardziej utytułowanym piłkarzem w kadrze Legii pod względem zwycięstw w krajowym pucharze jest Eduardo. Brazylijczyk triumfował łącznie siedem razy - dwukrotnie w Chorwacji i pięciokrotnie na Ukrainie. Ostatni raz miało to miejsce w poprzednim sezonie, jednak wówczas Eduardo nie wystąpił już w finale w barwach Szachatara, ponieważ wcześniej został sprzedany do Atlético Paranaense. Wystąpił jedynie w 1/8 finału z PFK Oleksandria (rozegrał 81 minut).

Jeśli chodzi o innych pozyskanych latem piłkarzy, to niewielu z nich może pochwalić się sukcesami w krajowych pucharach. Na wyróżnienie zasługują Domagoj Antolić (3 Puchary Chorwacji), Marko Vesović (Puchar Serbii i Puchar Chorwacji) i Maurico (Puchar Portugalii).

W obecnym składzie Legii znajduje się kilku zawodników, którzy pamiętają poprzednie finały na Stadionie Narodowym. Dwa lata temu przeciwko Lechowi zagrali Arkadiusz Malarz, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Adam Hlousek, Michał Kucharczyk oraz Kasper Hamalainen. Rok wcześniej z poznaniakami wystąpili również m.in. Łukasz Broź i Inaki Astiz.

ZawodnikLiczba pucharówUwagi
Eduardo75 Puchar Ukrainy, 2 Puchar Chorwacji
Inaki Astiz5
Michał Kucharczyk5
Miroslav Radović5
Artur Jędrzejczyk4
Domagoj Antolić3Puchary Chorwacji
Łukasz Broź2
Michał Kopczyński2
Marko Vesović2Puchar Serbii, Puchar Chorwacji
Arkadiusz Malarz1
Adam Hlousek1
Mauricio1Puchar Portugalii
Michał Pazdan1
Kasper Hamalainen1
Robert Bartczak1


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.