Adam Nawałka - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Czterech legionistów pojedzie na zgrupowania reprezentacji

Woytek, źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Selekcjoner Adam Nawałka zdecydował, że na zgrupowania przed mistrzostwami świata zabierze 32 zawodników. W składzie znalazło się czterech zawodników Legii Warszawa, którzy pierwotnie otrzymali powołania do szerokiej 35-osobowej kadry, czyli Artur Jędrzejczyk, Krzysztof Mączyński, Michał Pazdan i Sebastian Szymański.

Z listy powołanych selekcjoner skreślił Damiana Kądziora, Macieja Makuszewskiego i Krzysztofa Piątka.

– Przystępujemy do najważniejszego etapu przygotowań do Mundialu 2018. grupowania odbędą się w sprawdzonych ośrodkach – Juracie i Arłamowie. Selekcji dokonaliśmy na podstawie dogłębnej analizy gry w reprezentacji i w klubach. Skład kadry jest stabilny i oparty na piłkarzach sprawdzonych we wcześniejszych meczach, które potwierdziły siłę drużyny. Szansę wyjazdu na turniej do Rosji będą mieli również zawodnicy młodego pokolenia, którzy w obecnym sezonie wyróżniali się w rozgrywkach ligowych - powiedział Adam Nawałka.

Ostateczną, 23-osobowa kadrę na mistrzostwa świata w Rosji zostanie ogłoszona 4 czerwca w trakcie zgrupowania w Arłamowie.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.